DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava

ESENYURT BELEDİYESİ EFLA ZEYNEP’İ YALNIZ BIRAKMADI

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2023 - 13:05

ESENYURT BELEDİYESİ EFLA ZEYNEP’İ YALNIZ BIRAKMADI

Kedi Miyavlaması Sendromu teşhisi konan 11 yaşındaki Efla Zeynep Tepeli’yi evinde ziyaret eden Esenyurt Belediyesi ekipleri, aileye desteklerinin süreceğini belirtti.

Esenyurt Belediyesi ekipleri, dünyada nadir görülen hastalıklardan biri olan Kedi Miyavlaması Sendorumu (Cri du Chat Sendromu)’na sahip Efla Zeynep Tepeli’yi yalnız bırakmadı. İki buçuk yaşındayken, 5. kromozomunun bir parçasının kopmasıyla teşhis konulan 11 yaşındaki Efla Zeynep’i ve ailesini ziyaret eden Sağlık İşleri Müdürü Halil Çalış, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un selamlarını ileterek, özel çocuklara desteklerinin devam edeceğini söyledi.

“Eğitimlerle hayata kattık”

Kedi Miyavlaması Sendromunun dünyada yaklaşık 50 bin bireyde bir görülen çok nadir bir hastalık olduğunu belirten anne Fatma Tepeli, “Çocuğumuz ilk dünyaya geldiğinde hastalığını fark edemedik. Sonrasında hareketlerinde gerileme olduğunu fark ettik. Büyük uğraşlar sonucunda teşhis konuldu. Biz çocuğumuzu eğitimlerle hayata kattık ve engelini unuttuk. Bugün de bizi unutmayarak desteklerini ileten Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.