Reklam
Reklam

Başkan Özer, tiyatro sınavlarında genç yetenekleri izledi

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda oyunculuk sınavlarına katıldı. Genç yetenekleri izleyen Özer, ilçeden önemli isimleri sanat camiasına kazandıracaklarını söyledi.

Başkan Özer, tiyatro sınavlarında genç yetenekleri izledi
  • Yayınlanma7 Nisan 2024 18:07

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda oyunculuk sınavlarına katıldı. Genç yetenekleri izleyen Özer, ilçeden önemli isimleri sanat camiasına kazandıracaklarını söyledi

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nun (EBT) oyunculuk sınavlarına katılarak genç yetenekleri izledi. Özer, Sınavda başarılı performans gösteren genç tiyatrocuları tebrik etti.

GENÇLERİN HEYECANINI PAYLAŞTI

Yıl boyunca EBT’de tiyatro eğitimi alan kursiyerlerin sınavlarını izleyen Özer, “Başarılı performanslar sunan genç tiyatrocu yetenekleri seyretmek benim için çok heyecan vericiydi. Esenyurt’umuzun gençleri arasından çok başarılı tiyatrocular çıkacağına eminim.” dedi.

BAŞARILI İSİMLER ÇIKACAK

Esenyurt’un sanat açısından da ciddi potansiyele sahip bir kent olduğunu vurgulayan Özer, “Bu potansiyeli açığa çıkararak Esenyurt’umuzu kültür ve sanatın başkenti yapmakta kararlıyız. Esenyurt’umuzun gençleri arasından çok başarılı tiyatrocular çıkacağına eminim. Bunu da birlikte başaracağız.” diye konuştu.
EBT’nin oyunculuk sınavları, tiyatroda temel oyunculuk teknikleri ve sahne performansı üzerine gerçekleşti. Sınavda jüri üyeliği yapan EBT yönetmenleri ve oyuncuları, genç kursiyerlerin performanslarını değerlendirdi. Başarılı bulunan kursiyerler, EBT’nin yeni oyunlarında yer alma şansı elde edecek.

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN SANATA DESTEK

Esenyurt Belediyesi, tiyatronun yanı sıra müzik, resim, dans gibi farklı sanat dallarında da eğitimler ve kurslar düzenliyor. Belediye ayrıca, konserler, tiyatro oyunları ve sergiler gibi çeşitli sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.