DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava

3. Bölgeden Meclis’e girmeye hazırlanan Doğan Demir’e destek büyüyor

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2023 - 21:05

3. Bölgeden Meclis’e girmeye hazırlanan Doğan Demir’e destek büyüyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul 3. Bölge 8. sıra milletvekili adayı Doğan Demir, ziyaretlerini sürdürüyor. Gittiği yerlerde ilgi gören Demir’e her geçen gün destek artıyor.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için partilerin adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul 3. Bölgeden Meclis’e girmeye hazırlanan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir kurmaylarıyla birlikte hemşeri dernekleri başta olmak üzere birçok STK ziyaretinde bulunuyor. Ayrıca bölge ilçelerindeki esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelen Demir’in yoğun programı ve seçim çalışmaları dikkat çekiyor.

Özellikle Doğu ve Güneydoğulu derneklerden büyük ilgi gören Demir, seçimin kazananın tüm Türkiye olacağını vurguladı. Millet İttifakı olarak bölgeden en yüksek vekil sayısını çıkarmak istediklerini kaydeden Demir, parti olarak sahada büyük bir kampanya yürüttüklerini paylaştı. Ziyaretlerinde sık sık adalet, demokrasi ve güçlü bir ekonomi vurgusu yapan Demir, ülke olarak refaha kavuşmak için Millet İttifakı’nın seçimden zaferle ayrılması gerektiğini kaydetti.

Demir’in seçim gününe kadar çalışmaları yoğun bir şekilde devam edecek.

DOĞAN DEMİR KİMDİR?

973 yılında Muş Varto’da dünyaya gelmiş ilk ve ortaokulu Varto’da, liseyi Adana Yapı Meslek Lisesi Makina Bölümü’nde bitirmiş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunudur. Askerlik görevini üstün hizmet belgesi alarak tamamlamıştır.

1992 yılında CHP yeniden kurulurken Kocaeli Derince’de kurucu gençlik kolları başkanı olarak uzun yıllar görev yapmış, daha sonra İl Sekreterliği, Başkan Yardımcılığı, 2004 – 2009 yılları arasında belediye meclis üyeliği yapmıştır.

2009 – 2013 yılları arasında Türkiye’nin en büyük ve örgütlü Alevi kurumu olan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanlığı, 2013 – 2019 yılları arasında da derneğin Genel Başkanlığı’nı yapmıştır. Aynı zamanda Alevi kurumlarının çatı kuruluşu olan Alevi Bektaşi Federasyonu’nda Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür.

2015 yılında Avrupa Alevi kurumları tarafından düzenlenen, “Türkiye’deki Hak İhlalleri” konulu sunumda Avrupa Birliği Parlamentosu’nda konuşmacı olarak yer almıştır.

2017 yılında Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından davet edilen ve dünyanın birçok ülkesinden en etkin din ve inanç temsilcisi olarak katılan 100 kişiden biri olmuştur. Ayrıca ülkemizden seçilen tek kişidir.

Avrupa’nın birçok ülkesinde çeşitli panellere katılmıştır.

2019 yılı Aralık ayında kurulan Gelecek Partisi kurucuları arasında yer almış ve şu anda Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Evli iki çocuk ve iki torun sahibidir.

30 yıldır ticaret ile uğraşmakta, iş insanı, biri aile şirketi, diğeri de iki ortaklı farklı iş alanlarını içinde barındıran iki firmanın sahibidir.