Reklam
Reklam

SPOR İSTANBUL’UN ENGELLİ PROJESİNE 7 MİLYON LİRALIK DESTEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, çok önemli bir ilke daha imza attı. Spor İstanbul’un engelli sporcular için gerçekleştirdiği projeye, Avrupa Birliği’ne bağlı olan Avrupa Komisyonu’ndan yaklaşık 7 milyon liraya tekabül eden proje hibe desteği geldi. Spor İstanbul’un koordinatör olduğu ve Natator PK (Natator Yüzme Kulübü-Hırvatistan), Inspire Foundation (Katılım Vakfı-Malta) ve Sport Union for People With Disabilities […]

SPOR İSTANBUL’UN ENGELLİ PROJESİNE 7 MİLYON LİRALIK DESTEK
  • Yayınlanma6 Mart 2024 23:24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, çok önemli bir ilke daha imza attı. Spor İstanbul’un engelli sporcular için gerçekleştirdiği projeye, Avrupa Birliği’ne bağlı olan Avrupa Komisyonu’ndan yaklaşık 7 milyon liraya tekabül eden proje hibe desteği geldi.

Spor İstanbul’un koordinatör olduğu ve Natator PK (Natator Yüzme Kulübü-Hırvatistan), Inspire Foundation (Katılım Vakfı-Malta) ve Sport Union for People With Disabilities Belgrade’ın (Belgrad Engelli Sporcular Birliği-Sırbistan) da proje ortağı olduğu “Sport4All-Herkes İçin Spor” projesi, Erasmus+ Kâr Amacı Gütmeyen Avrupa Spor Etkinliği Eylemi kapsamında Avrupa Komisyonu’ndan 200 bin Euro (yaklaşık 7 milyon lira)  aldı. İBB iştirakleri arasında destek alan ilk proje  unvanını elde eden Sport4All’ın lansmanı İBB Haliç Su Sporları Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Natator PK Temsilcisi Ana Srsen, Inspire Foundation Temsilcisi Ceyda Tarhan, Sport Union for People With Disabilities Belgrade Temsilcisi Jelena Radivojevic ile Spor İstanbul Stratejik Ortaklıklar Müdürü Seçil Tanören katıldı.

ONUR: “BU BİR İLK ÇOK HEYECANLIYIZ”

Toplantının açılışını yapan İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Sport4All projesinin engelliler için çok önemli ve heyecan verici olduğunu söyledi. Onur, “Erasmus+ kapsamında ve Türkiye’de spor alanında kâr amacı gütmeyen bir kuruma verilen ilk hibe programının Spor İstanbul tarafından hayata geçirilmesinden dolayı heyecanlıyız” dedi.

Spor İstanbul’da hizmet verilen engellilerin oranının yüzde 2 dolaylarında olduğunu ve bunun daha da artması için çalıştıklarını vurgulayan Onur, “Paralimpik alandaki başarılarımız neredeyse olimpik alandaki başarılarımızı gölgeleyecek seviyeye geldi. Bunu geliştirmek için tabanda çok daha fazla engellinin spora ulaşabilmesini ve mevcut kuvvetli ivmeyi daha da artırmayı hedefliyoruz. Proje ortaklarımızın katkısıyla bu yolda önemli bir adım attık, bu nedenle çok sevinçliyiz” dedi. Onur’un konuşmasının ardından projenin yabancı ortakları da engelliler için yaptıkları faaliyetlere dair sunumlarını yaptı.

Reklam
Reklam