Reklam
Reklam

Esenyurt’ta işitme cihazı desteği

Esenyurt Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Medikal Cihaz Desteği

Esenyurt’ta işitme cihazı desteği
  • Yayınlanma19 Nisan 2024 11:54

Esenyurt Belediyesi, sağlık sorunları yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Belediye, bu kapsamda diyabet hastası minik Rabia Aytunç’a şeker ölçüm cihazı desteği sağlayarak yaşamına umut kattı.

Esenyurt Belediyesi ilçe genelinde ihtiyaç duydukları medikal cihazlara erişmekte zorluk çeken vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Belediyeye gelen talepleri değerlendiren yetkili birimler ihtiyaç duyulan cihazı hızla temin ederek vatandaşların ihtiyacını karşılıyor. Alanında uzman hekimler tarafından belediye binasında yapılan sağlık taramasından geçirilen bireylere cihazları teslim edilirken tüm teknik bilgiler ise detayları ile anlatılıyor. Belediye yetkilileri vatandaşların hayatını kolaylaştıran medikal malzeme desteğinin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

“Bizimle Çok İlgilendiler”

Belediyenin desteği ile ihtiyaç duyduğu şeker ölçüm cihazına kavuşan Tip1 diyabet hastası 10 yaşındaki Rabia Aytunç’un ailesi; “Yaşadığımız ekonomik zorluklardan dolayı cihazın maliyetini karşılayamıyorduk. Dolayısıyla kızımız şeker ölçümlerini olması gerektiği gibi yapamıyor, sık sık rahatsızlanıyordu. Esenyurt Belediyesinin bu hizmetini öğrenince başvurduk, arkadaşlar bizimle ilgilendi ve cihazı bize bugün teslim ettiler. Bu destek ve yardımlarından dolayı Esenyurt Belediyesine teşekkür ederiz” dedi.