Reklam
Reklam

Yerelde kültür-sanat ve yaşam portalı Ferengiz kuruldu

Yerelde kültür-sanat, yaşam ve insan hikâyeleri yayıncılığı yapacak olan haber portalı Ferengiz kuruldu. NewsLabTurkey’in yerel medyaya yönelik geliştirilen projeleri kapsamında desteklenmeye hak kazanan Ferengiz, Muş ve yöresi başta olmak üzere yerelde kültür ve sanat haberciliği yapıyor. Ferengiz Genel Yayın Yönetmeni Y. Özgür Bülbül, yerelde kültür ve sanat haberciliğinin iyi noktada olmadığından ötürü böyle bir proje […]

Yerelde kültür-sanat ve yaşam portalı Ferengiz kuruldu
  • Yayınlanma30 Haziran 2022 14:14

Yerelde kültür-sanat, yaşam ve insan hikâyeleri yayıncılığı yapacak olan haber portalı Ferengiz kuruldu.

NewsLabTurkey’in yerel medyaya yönelik geliştirilen projeleri kapsamında desteklenmeye hak kazanan Ferengiz, Muş ve yöresi başta olmak üzere yerelde kültür ve sanat haberciliği yapıyor. Ferengiz Genel Yayın Yönetmeni Y. Özgür Bülbül, yerelde kültür ve sanat haberciliğinin iyi noktada olmadığından ötürü böyle bir proje geliştirdiklerini söyledi.

Amaçlarının yerel yaşamı, gelenek ve görenekleri kayıt altına almak olduğunu dile getiren Bülbül, folklor, yerel adetler, yerel geziler gibi birçok alanda video haberciliği yaparak farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını kaydetti. NewsLabTurkey ekibine katkılarından dolayı teşekkür eden gazeteci Bülbül, yerel yayınlara yönelik projelerin artırılması gerektiği çağrısında bulundu.

Reklam
Reklam