Reklam
Reklam

Uzmanlar uyardı: Okul fobisi evde başlıyor

Okulların açılmasıyla beraber anne ve babaların en çok merak ettiği konuların başında ‘okul fobisi’ geliyor. Uzman Psikolojik Danışman ve yazar Mesut Güney Yılmaz, velilere okul fobisi yaşayan çocuklarla ilgili tavsiyelerde bulundu. Yılmaz, “Okul fobisi evde başlar” dedi. 1. sınıflar için ‘uyum haftası’ 5 Eylül’de başladı. Uyum haftasında ilkokula yeni başlayan öğrencilerin, okula dair olumsuz önyargılarını […]

Uzmanlar uyardı: Okul fobisi evde başlıyor
  • Yayınlanma30 Eylül 2022 16:05

Okulların açılmasıyla beraber anne ve babaların en çok merak ettiği konuların başında ‘okul fobisi’ geliyor. Uzman Psikolojik Danışman ve yazar Mesut Güney Yılmaz, velilere okul fobisi yaşayan çocuklarla ilgili tavsiyelerde bulundu. Yılmaz, “Okul fobisi evde başlar” dedi.

1. sınıflar için ‘uyum haftası’ 5 Eylül’de başladı. Uyum haftasında ilkokula yeni başlayan öğrencilerin, okula dair olumsuz önyargılarını kırmak, okulu tanımalarını sağlamak, arkadaşlarıyla beraber vakit geçirerek birbirleriyle kaynaşmalarını kolaylaştırmak için okul, öğretmen ve veli işbirliğiyle birtakım çalışmalar yapılıyor. Uzman Psikolojik Danışman Mesut Güney Yılmaz, tüm bu çalışmalara rağmen yine de birçok öğrencinin okula gitmemek için direndiğini ve okula adapte olamadığını belirtti. Yılmaz, “Haliyle anne babalar da ‘çocuğum okula gidemeyecek mi?’ korkusunu yaşamakta.” diye konuştu.