Reklam
Reklam
Reklam

Ünlü iş insanı Haymana’dan Malazgirt çıkartması: 350 kişiye hediye dağıttı

İMSİYAD  Metin Haymana, Malazgirt ilçesinde öğrencilere karne ve bayram hediyesi dağıttı. Memleketinde olmanın mutluluğunu yaşayan Haymana, “Ne kadar da gurbette olsak ta bir yanımız, kalbimiz sıladadır.” dedi. İstanbul Muşlu Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği Kurucu Genel Başkanı (İMSİYAD) Metin Haymana Malazgirt’e gitti. İlçeye bağlı Nurettin köyü İlk ve Ortaokulunda 350 öğrenciye ayakkabı, kıyafet ve […]

Ünlü iş insanı Haymana’dan Malazgirt çıkartması: 350 kişiye hediye dağıttı
  • Yayınlanma27 Haziran 2023 23:12

İMSİYAD  Metin Haymana, Malazgirt ilçesinde öğrencilere karne ve bayram hediyesi dağıttı. Memleketinde olmanın mutluluğunu yaşayan Haymana, “Ne kadar da gurbette olsak ta bir yanımız, kalbimiz sıladadır.” dedi.

İstanbul Muşlu Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği Kurucu Genel Başkanı (İMSİYAD) Metin Haymana Malazgirt’e gitti. İlçeye bağlı Nurettin köyü İlk ve Ortaokulunda 350 öğrenciye ayakkabı, kıyafet ve oyuncak hediye eden Haymana, memleketinden uzak olsa da her zaman hemşerilerinin yanında olduğunu söyledi. Ünlü iş insanının bölgeye gelişi sevgiyle karşılandı.  Nurettin köyünün okul bahçesinde Köy muhtarı tarafından organize edilen çalışmalar çerçevesinde ihtiyaç sahibi çocuklara hediye şeklinde hazırlanan paketleri teslim edildi. Bayram öncesi yapılan yardımlar çocukları sevindirdiği gözlenirken, hediyelerini alan çocuklar yardımda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Ata toprağında olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Haymana, “Çok heyecanlıyız, mutluyuz. Muhtarımız ve akrabalarımla kardeşlerimize karne ve bayram hediyesi dağıttık. Bu heyecanı hep birlikte yaşadık. Ne kadar da gurbette olsak ta bir yanımız, kalbimiz sıladadır.” diye konuştu.

Muhtar İhsan Erkoçak ise Haymana’ya köye ve çocuklara yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. İş adamı Haymana’ya teşekkür eden Nurettin Köyü Muhtarı İhsan Erkoçak “Sevgili hemşehrimiz çocuklarımızı sevindirdi, kendisine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 350 kişiye hediye dağıttı. Bu da doğuda diğer iş insanlarına iyi bir örnek olsun. Onlarda kendi memleketlerinde bu güzellikler yapsınlar” ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Reklam