Reklam
Reklam

TÜRKAN ŞORAY MI O

Türk sinemasının Sultan’ı Türkan Şoray, hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıksa ne yaparsınız? Dün Sultanbeyli Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki film gösterimine katılanlar bunu tecrübe etti. Türkan Şoray’ın unutulmaz filmi Sultan’ı beyaz perdede izleyenler, film bitiminde Türkan Şoray’ı kanlı canlı karşılarında buldu. İzleyiciler sürpriz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Beyaz perdede film gösterimi yapılan sahneye bu kez koltuk […]

TÜRKAN ŞORAY MI O
  • Yayınlanma10 Mayıs 2023 22:25

Türk sinemasının Sultan’ı Türkan Şoray, hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıksa ne yaparsınız? Dün Sultanbeyli Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki film gösterimine katılanlar bunu tecrübe etti. Türkan Şoray’ın unutulmaz filmi Sultan’ı beyaz perdede izleyenler, film bitiminde Türkan Şoray’ı kanlı canlı karşılarında buldu. İzleyiciler sürpriz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Beyaz perdede film gösterimi yapılan sahneye bu kez koltuk konuldu. Koltuğa oturan Türkan Şoray, filmi anlattı. Kadınların sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sultanbeyli’de bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Kültür Merkezi 8 Mayıs Pazartesi günü heyecanlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. İBB Kültür ve İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlıklarının iş birliği ile bir araya gelen İstanbullu kadınlar Türk sinemasının unutulmaz filmi “Sultan”ı izlemek üzere beyazperde karşısında yerlerini aldılar. Gecekondu mahallelerinde yaşayan kadınları anlatan “Sultan” filmi, pek çok duyguyu aynı anda hissettirdiği kadınlara bu kez unutamayacakları bir sürpriz yaşattı. Beyazperdede hayat mücadelesi veren emekçi, işçi Sultan’ı izlerken karşılarında filmin başrol oyuncusu, Yeşilçam’ın “Sultan”ı Türkan Şoray’ı gören kadınlar büyük şaşkınlık ve mutluluk duydular.

“Sultan” gibi hayata tutunmak için büyük mücadeleler veren, çalışan, üreten tüm kadınların kalbini kalbinde hissettiğini belirten Şoray, kendine büyük hayranlık duyan kadınlara yapılan sürprizin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.