Reklam
Reklam

Tiyatro yazarı Burak Codur hemşerileriyle buluştu

ERKON tarafından Maltepe sahil etkinlik alanında düzenlenen Kadim Şehir Erzurum Günleri kapsamında Erzurumlu yazar ve şairler de hemşerileriyle bir araya geldi. Ziyaretçiler, yazar ve şairlerden imzalı kitap alarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından Maltepe’de düzenlenen ve çok sayıda ziyaretçinin katıldığı Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında; Emine Gültekin Yazgan, Mehmet Dağıstanlı, Burak Codur, Dr. […]

Tiyatro yazarı Burak Codur hemşerileriyle buluştu
  • Yayınlanma11 Ekim 2022 23:48

ERKON tarafından Maltepe sahil etkinlik alanında düzenlenen Kadim Şehir Erzurum Günleri kapsamında Erzurumlu yazar ve şairler de hemşerileriyle bir araya geldi. Ziyaretçiler, yazar ve şairlerden imzalı kitap alarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından Maltepe’de düzenlenen ve çok sayıda ziyaretçinin katıldığı Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında; Emine Gültekin Yazgan, Mehmet Dağıstanlı, Burak Codur, Dr. Mehmet Yavuz, Aytül Yağanoğlu Hançerler ve Sabahatttin Karadaş hemşerileriyle bir araya gelmenin sevincini yaşadı. Vehip Atalay Kitap Sarayı standında yazar ve şairlerle buluşan ziyaretçiler, imza alabilmek için sıraya girdi.

Yazar ve şair Burak Codur, gösterilen ilgiden memnun olduklarını ve hemşerileriyle bir araya gelmenin sevincini yaşadıklarını söyledi. Codur, “Öncelikle teşekkür ediyorum bu güzel mikrofonu bana uzattığınız için. Ben iki gündür buradayım çok güzel bir atmosfer, hemşerilerimizle bir araya geldik. Burada kitaplarımı imzalıyorum, güzel bir ilgi var güzel bir alaka var. İki yıl kötü bir pandemi süreci yaşadık dünya olarak, yeni yeni açılıyoruz yeni yeni normalleşiyoruz, birbirimizi özlemiştik. Mükemmel bir ortam Dadaşlar bir arada burada bende tiyatro oyunlarımdan oluşan kitabımı hemşerilerime imzalıyorum. Burası gerçekten çok güzel bir ortam emeği geçenleri tebrik ediyorum alkışlıyorum” dedi.

“DAHA ÇOK BİRLİKTE OLACAĞIZ”

“Bu organizasyonları devam ettirirsek bizde elimizden geldiği kadar yanlarında olmaya çalışacağız bu şekilde” diyen Codur, Erzurumlu olarak oyunları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde sahnelenen iki Türk yazardan biriyim. Bir diğeri de Erzurumlu olarak İskender Pala’dır. Bu pek bilinmez Burak Çodur aslında Erzurumlu. Güzel bir ortam oluştu bu etkinlikte hemşerilerimizde benim için ‘Aaa bu isim Erzurumlu muydu biz bilmiyorduk’ şeklinde bir ilgi alaka gösterdiler. Gayet güzel bu şekilde programlar devam ettiği sürece birbirimizi memurundan işçisine, yazarından çizerine sizin gibi medya sorumlusundan bürokratına hepimiz daha çok bir araya geleceğiz. Daha çok birlikte olacağız. Bence zaten en önemlisi de budur. Samimiyetle dostlukla bir arada olalım. Gerçekten ben hep şunu savunurum: Edirne’den Kars’a hepsi bizim. Zaten burada en önemli özellik bence şu: birçok ilden de katılım var. Tekirdağ’dan da gelen var Edirne’den de gelen var. Daha söylemediğim birçok ilden. Hepsini Erzurum günleri çatısı altında bir araya topladık en güzeli de bu bence. Hepimiz bu ülkeliyiz Türkiyeliyiz, hepimiz Ay Yıldızlı Bayraklar altındayız ve bu bayrak içinde elimizden geleni yapacağız. Ülkemizi sevelim vatanımızı sevelim milletimizi sevelim ve son olarak sanatı sevelim.”

Reklam
Reklam