Reklam
Reklam

Tanınmış Gıda Mühendisi ve başarılı iş insanı Maşallah Kasak aday adaylığını açıkladı

Tanınmış Gıda Mühendisi ve başarılı iş insanı İMSİYAD Başkanı Maşallah Kasak, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı. Yıllardır sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler alan Kasak, memleketine hizmet için gelen talepler doğrultusunda bu kararı aldığını belirtti. 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adayı olduğunu duyuran Gıda Mühendisi Maşallah Kasak, amacının memleketine hizmet […]

Tanınmış Gıda Mühendisi ve başarılı iş insanı Maşallah Kasak aday adaylığını açıkladı
  • Yayınlanma17 Mart 2023 22:40

Tanınmış Gıda Mühendisi ve başarılı iş insanı İMSİYAD Başkanı Maşallah Kasak, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı. Yıllardır sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler alan Kasak, memleketine hizmet için gelen talepler doğrultusunda bu kararı aldığını belirtti.

28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adayı olduğunu duyuran Gıda Mühendisi Maşallah Kasak, amacının memleketine hizmet olduğunu söyledi. Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler alan Maşallah Kasak, memleketi Muş’a hizmet için gelen talepler doğrultusunda bu kararı aldığını ifade etti.

Kasak, özellikle STK faaliyetlerinde başarılı bir grafik çizerek dikkatleri üzerine çekmişti. Muş ve İstanbul arasında bir köprü görevi gören Kasak, Muş ve ilçelerinden gelen talepleri değerlendirerek hemşerilerine daha iyi hizmet edebilmek adına bu yola çıktığını kaydetti.

MAŞALLAH KASAK KİMDİR?

1984’te Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Düzkışla köyünde doğdu. 13 çocuklu ailenin 6. çocuğuğuyu. İlk ve ortaokulu Düzkışla’da okuduktan sonra lise eğitimini Hasköy’de tamamladı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nü bitirdi. Farklı firmalarda üretim müdürlüğü ve kalite güvence müdürlüğü yaptı. Belgelendirme firmalarının bağımsız uzman denetçisi olarak görev yapıyor.

27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Muş milletvekili aday adayı oldu. 2018 yılında İstanbul–Beylikdüzü’nde Uluslararası geçerli global standartlar konusunda uzman kadrosu ile Türkiye’nin her yerinde üretim yapan fabrikalarda danışmanlık hizmeti veren bir danışmanlık şirketi kurdu ve halen aktif olarak şirketin başında bulunuyor. Ayrıca İstanbul Küçükçekmece’de kafe hizmeti de veriyor. Uzun yıllardır bulunduğum sivil toplum camiasında aktif olarak görev aldı. 2022’de İMSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. 28. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Muş milletvekili aday adayı. Kasak, evli ve 3 çocuk babası.