Reklam
Reklam

Sultangazi İYİ Parti’ye güçlü aday: Hüseyin Öndeş

İstanbul’da yaşayan Muş Vartolu iş insanı İYİ Partili Hüseyin Öndeş, İstanbul Sultangazi belediye başkan adayı oldu. İYİ Parti İstanbul’da 6 adayını daha kamuoyuna duyurdu. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, 6 yeni adayın hayırlı olmasını diledi. İYİ Parti’nin İstanbul’da 6 ilçe belediye başkan adayı belli oldu. İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı […]

Sultangazi İYİ Parti’ye güçlü aday: Hüseyin Öndeş
  • Yayınlanma9 Şubat 2024 23:54

İstanbul’da yaşayan Muş Vartolu iş insanı İYİ Partili Hüseyin Öndeş, İstanbul Sultangazi belediye başkan adayı oldu.

İYİ Parti İstanbul’da 6 adayını daha kamuoyuna duyurdu. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, 6 yeni adayın hayırlı olmasını diledi.

İYİ Parti’nin İstanbul’da 6 ilçe belediye başkan adayı belli oldu. İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun’unda katıldığı aday tanıtım toplantısında adayla tek tek tanıtıldı.

“İYİ BELEDİYECİLİK İLE BULUŞTURACAĞIZ”

İYİ Parti’de Kurucular Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, 6 yeni adayın hayırlı olmasını diledi.

Coşkun, “Bugün, 6 ilçemizin daha belediye başkan adaylarını açıkladık. İstanbul’umuzu İYİ Belediyecilik ile tanıştırarak hak ettiği günlere kavuşturmaya kararlıyız. Şehrimize, partimize ve milletimize hayırlı olsun.” dedi.

“SORUNLARI İYİ BİLİYORUM”

Törende konuşan İBB adayı Kavuncu, adaylara seçim çalışmalarında başarılar diledi. Tören sonrası adaylığını değerlendiren Sultangazi adayı Muşlu iş insanı Hüseyin Öndeş, “27 yıldır Gaziosmanpaşa döneminden bu yana Sultangazi’de ikamet ediyorum. Sultangazi’nin sorunlarını biliyorum, İYİ bir belediyeciliği Sultangazililer hak ediyor. İYİ Partinin yönetim kadroları hazırdır. Sultangazililere hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz. Allah nasip eder ve halkımız güç verirse başaracağız İnşallah” diye konuştu.

İYİ PARTİ’NİN İSTANBUL’DA AÇIKLADIĞI YENİ ADAYLAR

Bağcılar:  Eyüp Ali Özdemir

Başakşehir: Tevfik Atakan Şakar

Beylikdüzü: Erol Karapınar

Sancaktepe: Cemal Doğan

Sultanbeyli: Fatih Karataş

Sultangazi: Hüseyin Öndeş

Muş Vartolu Hüseyin Öndeş Kimdir ?

Aslen Muş Varto Alevi Hormekan Aşireti kanaat önderlerinden biri olan Hüseyin Öndeş, 1971 yılında Malatya’da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve yüksekokulu Malatya’da tamamladı. 1995-1997 yılları arasında vatani görevini tamamladıktan sonra 1997’de Genel Kurmay Başkanlığında devlet memuru olarak göreve başladı. 2014’de Genel Kurmay Başkanlığı GATA Haydarpaşa Askeri Hastanesi’nden emekli oldu. Şuanda aile şirketi ÖNDEŞ AŞ’nin başında Genel Müdür olarak görev yapıyor. Evli ve 2 kız çocuğu babası olan Öndeş’in bir kızı polis memuru diğeri sağlık personeli olarak görev yapıyor. Eşi ise ev hanımı.

2018’de İYİ Parti 27. Dönem İstanbul 2. bölge 20. sıra milletvekili adayı oldu. İYİ Partiden 2018 ve 2020 yıllarında Genel İdare Kurulu’na (GİK) aday oldu. Yerel seçimlerde İYİ Partiden İstanbul Sultangazi ilçesi Belediye Meclis Üyesi adayı olarak yer aldı. 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’nin iktidar olması, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı seçilmesi için saha çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Sarıyer, Sultangazi, Fatih, Bayrampaşa, Beyoğlu, Şişli ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde seçim çalışmaları yürüttü.

2020,2021-2022 ve 2023 Yıllarında Muş ve ilçelerinde Milletvekili Aday Adayı olarak çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdü. Bu çalışmalar kısaca şunlardır: Bu 4 yıllık süre zarfında il ve ilçe teşkilatlarına düzenli ziyaretler gerçekleştirdi. İl ve ilçe teşkilatlarına ziyaretler yaparak, parti teşkilatı ve vatandaşlar ile toplantılar yaptı. Bu toplantılarda sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm için Ankara’da İYİ Parti  Genel Merkezinde başta Genel Başkanları Meral Akşener, genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri olmak üzere çeşitli görüşmeler yaparak sorun ve sıkıntıların çözümünde aktif görev aldı.

Sosyal faaliyetlere de çok önem veren Öndeş, ulusal basına konu olmuş Malazgirt, Hasköy ve Varto ilçelerinde sportif faaliyetler yürüten spor kulüplerine forma ve sportif malzeme desteğinde bulundu. İl ve ilçe gençlerine partisi İYİ Parti’nin ilkelerini benimsetmek için gençlerle ve esnafla bire bir sohbetlerde bulundu.

Ayrıca Öndeş 28. Dönem Muş Milletvekili Aday Adayıdır.

Reklam
Reklam