Reklam
Reklam
Reklam

“Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’ye nefes olacaktır”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Geleneksel Bayramlaşma Programı’nda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Göreceksiniz Türkiye’yi bu badireli süreçten çıkarmak için Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak Türkiye’ye nefes olacaktır.” dedi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa; Saadet Partisi […]

“Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’ye nefes olacaktır”
  • Yayınlanma23 Nisan 2023 08:44

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Geleneksel Bayramlaşma Programı’nda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Göreceksiniz Türkiye’yi bu badireli süreçten çıkarmak için Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak Türkiye’ye nefes olacaktır.” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve İstanbul Milletvekili adayları, genel merkez yöneticileri, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, il yönetimi ve teşkilatları, ilçe başkanları ve teşkilatlarının yanı sıra kadın kolları yöneticileri ve partili davetliler katıldı.

“Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’ye nefes olacaktır”

Programda ilk olarak söz alan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, önemli bir seçime ittifak olarak katılacaklarını hatırlattı. Başkan Yazıcı, “Buruk bir Ramazan ayı geçirdik. Ülkemizin tamamını yasa boğan bir Ramazan’a kavuştuk. Hem İstanbul’da hem de deprem bölgesi illerinde sofralar oluşturduk. Depremzede insanımızın acısını paylaşmak üzere onlarla bir araya geldik. Bu müessesenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ramazan ayı paylaşma, dayanışma ve kardeşlik iklimi dedik. Bizim davamızın özünde kardeşlik vardır. Gayesi de bütün insanların saadetidir. Seçim günü yaklaştıkça kendini bilmezler provokasyon yapmaktadır. Ancak yaptıranlar kendini biliyorlar. Biz kardeşliği, birliği ve beraberliği arzulamış, buna susamış bir milletiz. Artık ülkemizi yeniden ayağa kaldırmaya gayret ediyoruz. Hem fikir hem de fili olarak emek veriyoruz. Bunun için en fazla emek gösteren liderlerden biri de bilge başkanımız, genel başkanımız, 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanı yardımcımız olacak olan Sayın Temel Karamollaoğlu’dur. Bu seçimim en önemli noktası Meclis’te Milli Görüş’ün özgün siyasetinin varlığını ortaya koyacak milletvekillerimiz olacaktır. Her birimizin gayretiyle onları hep birlikte Meclis’e uğurlayacağız İnşallah. Göreceksiniz Türkiye’yi bu badireli süreçten çıkarmak için Saadet Partisi 15 Mayıs itibariyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak Türkiye’ye nefes olacaktır.” diye konuştu.

Kaya: 87 seçim bölgesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni destekleyeceğiz

Bayramlaşma programının ev sahibi Saadet Partisi Bakırköy İlçe Başkanı Mehmet Faruk Ertekin, bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Kaya yaptığı bayramlaşma konuşmasından sonra seçimlerin önemine değindi. Kaya, “Toplam faydayı tesis etmek üzere bize 24 seçim çevresinde aday imkanı sağlandı. İnşallah 87 seçim bölgesinde adayımız olsun olmasın mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye’nin birinci partisi haline getirmek durumundayız. Bu, Saadet Partisi’ne sıfır küsur ve bir muamelesi yapanlar için de verilecek tarihi bir cevap fırsatıdır. Saadet Partisi olarak hükümet programı belli olan bir hükümete oy istemiş olacağız. Sadece o hükümete oy istemiyoruz o hükümetin de bir parçasıyız. Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermekle birçok politikanın olduğu gibi Milli Görüş politikalarının da hayata geçmesi için oy veriyoruz. Ülkeyi yönetme iradesinden vazgeçmiş sadece destek açıklayan partilerden değiliz. Sayın Kılıçdaroğlu bizim adayımızdır.”

Kaya: Ayrışmanın zirve yaptığı ortamda memleketimiz için kaygı duyuyoruz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Kaya, buruk bir bayram geçirdiklerini ifade ederek, “Memleketimiz için endişeliyiz. Kamplaşmanın kutuplaşmanın, ayrışmanın zirve yaptığı ortamda memleketimiz için kaygı duyuyoruz. Adıyaman’da yaşananları gördünüz. Bu milletin hamurunda böyle bir şey yok. Camide eline mikrofon alıp iftiralar savurarak, taban konsolidasyonu yapmak isteyenlere karşı bu milletin dinine karışmazsın demek için 14 Mayıs’ta sandığa gidiyoruz. 85 milyon insanı Halil İbrahim Sofrasına davet ettik. Bu milletin 85 milyon vatan evladı da birdir, beraberdir. Millet İttifakı aynı D-8 de olduğu gibi ön alma ittifakıdır. Küresel çıkar çatışmalarının önüne geçmek için bu ülkeleri bir araya getirdi. Biz de bugün mezhep çatışmalarının, ayrışmanın, ötekileştirmenin panzehiri olarak Millet İttifakı’nda bir araya geldik. Ülkemizin uçurumun kenarına geldiği bu ortamda milletimizin bize ihtiyacı var. Üzerimize düşeni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Aydın: Sayın Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yapacağız

14 Mayıs Anneler Günü’ne de atıfta bulunan Kaya, “14 Mayıs sizin ellerinizle yükselecek” diyerek sözlerini tamamladı. Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Birol Aydın ise Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçmek için yoğun çaba sarf edeceklerini belirtti.

Aydın şunları kaydetti: “Merhum Erbakan hocamız bugünlere işaret etti.  Değerlerimizi pusulamız yapıp bugünlere geldik. Sabrımız taşıyor, 14 Mayıs bu sabrın karşılığının görüleceği bir seçim olacak. Yıllarca yaşanabilir bir Türkiye idealiyle siyaset yapıyoruz. Özgürlüğün, adaletin, sürekli üretimin, adil bölüşümün, denetlenebilirliğin, birlikte yaşama bilincinin hakim kılınmasını arzuluyoruz. Ortak sorumlulukla yol alıyoruz. Bugün seçime ramak kala sokağımız, çarşımız, pazarımızda zaman zaman gerilimler oluyor. Biz bunlara hazırlıklıyız. Buna da sabredeceğiz. Kalan süre içerisinde değerleri istismar etme zeminin, hoyratlık, kamplaşma zemini kaydıkça birileri daha çok gerilim yaratma içerisinde olacak. Kendi tabanlarını konsolide etmek için nemalanacaklar. Ne pahasına olursa olsun genç, yaşlı, kadın, A, B, C partili bilgin, alim, cahil, öğretmen fark etmez üç iyiliği istiyoruz. Herkese iltifat ediniz. Güzel sözden, tebessümden herkes hoşnut olur. İkincisi herkese itibar edeceğiz. Herkes saygı duyulmaktan hoşnut olur. Üçüncüsü ikram. Bazen bir yemek, bir tebessüm bazen bir çaydır. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı’nın parlamentoda en yüksek sayıda temsilini sağlayacağız.”

Konuşmaların ardından milletvekili adayları ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı tarafından çocuklara oyuncak takdim edildi.

Program, çektirilen hatıra fotoğrafından sonra Milli Görüş lideri merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kabrinin bulunduğu Merkez Efendi Mezarlığı’nda devam etti. Protokol üyeleri ve çok sayıda partilinin katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Reklam
Reklam