Reklam
Reklam

ÖZGÜR VE YARATICI İSTANBUL’U TANITTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘10×10=100 Büyük Proje’ toplantılarının 9. ve 10.’sunu, ‘Özgür İstanbul’ ve ‘Yaratıcı İstanbul için tam yol ileri’ başlıklarıyla gerçekleştirdi. “Bu dönem attığımız demokrasi tohumları yeşerecek ve yeni dönemde İstanbul’da öyle güçlü bir demokrasi modeli işleyecek ki, göreceksiniz, söz veriyorum, dünyaya örnek olacak” diyen İmamoğlu, “Bu anlayışla, göreceksiniz ekonomimiz de iyileşecek. Yaratıcılık artacak. […]

ÖZGÜR VE YARATICI İSTANBUL’U TANITTI
  • Yayınlanma27 Mart 2024 22:57

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘10×10=100 Büyük Proje’ toplantılarının 9. ve 10.’sunu, ‘Özgür İstanbul’ ve ‘Yaratıcı İstanbul için tam yol ileri’ başlıklarıyla gerçekleştirdi.

“Bu dönem attığımız demokrasi tohumları yeşerecek ve yeni dönemde İstanbul’da öyle güçlü bir demokrasi modeli işleyecek ki, göreceksiniz, söz veriyorum, dünyaya örnek olacak” diyen İmamoğlu, “Bu anlayışla, göreceksiniz ekonomimiz de iyileşecek. Yaratıcılık artacak. Üretim artacak. Gençlerimiz el kapılarında iş aramayacak. “Karşımızda tek renk ve tek sesten ibaret bir şehir haline getirmek isteyen zihniyete karşı; demokrasi isteyen, daha fazla hak ve özgürlük talep eden herkes, bu zihniyete karşı bir olmak ve birlikte olmak ve kendi hak ve hukukunu korumak zorunda olduğun bilincine varacaktır. Bu zorunluluğu gören milyonlarca vatandaşımız, siyasi partilerin ittifakların çerçevesini aşan, partiler ötesi muazzam bir bütünleşmeyi sandıkta gerçekleştirme kararlılığını göstereceğine adım kadar inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Bu, demokrasi ve adalete susamış milyonların kurduğu ve bir araya geldiği güçlü bir vicdan ittifakıdır” diyen İmamoğlu, “Bu, hak ve özgürlüklerine, insan onuruna sahip çıkan, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun, yaşam biçimi, giyimi, kuşamı ne olursa olsun, milyonlarca insanın, 16 milyon insanımızın, İstanbullunun kurduğu bir haysiyet ittifakıdır. 31 Mart’ta kazanacak olan tam da bu ittifaktır. Herkesi, adaletin ve vicdanın, dürüstlüğün ve haysiyetin zaferi için harekete geçmeye çağırıyorum. 31 Mart gününü görev alarak, sorumluluk üstlenerek geçirmeye davet ediyorum. Çocuklarımızın geleceği için, adil, demokratik, lider ve yaratıcı bir İstanbul’u birlikte inşa etmek için, hep birlikte, koşa koşa, coşa coşa tam yol ileri diyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam