Reklam
Reklam

Onlarca yardım tırı Esenyurt’tan deprem bölgesine gönderildi

Esenyurt Belediyesi’nin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için başlattığı kampanya kapsamında içerisinde battaniye, ısıtıcı, yatak, çadır, kışlık kıyafet, bebek bezi gibi texmel ihtiyaç malzemeleri ve gıda ürünlerinin bulunduğu 13. yardım tırı yola çıktı. Esenyurt’tan deprem bölgelerine acil yardım malzemesi desteği artarak devam ediyor. Afetzedelerin yanında olmak için belediye tarafından başlatılan […]

Onlarca yardım tırı Esenyurt’tan deprem bölgesine gönderildi
  • Yayınlanma10 Şubat 2023 14:10

Esenyurt Belediyesi’nin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için başlattığı kampanya kapsamında içerisinde battaniye, ısıtıcı, yatak, çadır, kışlık kıyafet, bebek bezi gibi texmel ihtiyaç malzemeleri ve gıda ürünlerinin bulunduğu 13. yardım tırı yola çıktı.

Esenyurt’tan deprem bölgelerine acil yardım malzemesi desteği artarak devam ediyor. Afetzedelerin yanında olmak için belediye tarafından başlatılan kampanyada 13. yardım tırı bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. İlçenin birçok farklı noktasında vatandaşlardan ve firmalardan toplanan yardımlar ayrıştırılarak kolilere yerleştirildi. İçerisinde kışlık giysi, bot, battaniye, ısıtıcı, çadır, tüp, bebek bezi, yatak, hijyen malzemeleri ve gıda ürünlerinin bulunduğu koliler tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderilirken, kalan yardım malzemelerin de ihtiyaç önceliğine göre bölgeye iletilmeye devam edeceği bildirildi.

Reklam
Reklam