Reklam
Reklam

Olimpiyat Metrosunda aktarma ve aydınlatma çilesi!

Olimpiyat stadından Güvercintepe ve Altınşehir mahalleleri başta olmak üzere aktarma yapmak isteyenler yetersiz araçlardan ve aydınlatmanın yetersizliğinden yakınıyor.

Olimpiyat Metrosunda aktarma ve aydınlatma çilesi!
  • Yayınlanma6 Nisan 2024 01:52

ÖZEL HABER- Olimpiyat Stadyumu’ndan Güvercintepe ve Altınşehir mahalleleri başta olmak üzere aktarma yapmak isteyen vatandaşlar, yetersiz araç ve aydınlatma sorunuyla karşı karşıya.

M9 Bahariye-Olimpiyat Metro Hattı’nda aktarma yapmak adeta çileye dönüşmüş durumda. Ataköy hattının da devreye girmesiyle birlikte yoğunluk artan hatta, ring seferleri yetersiz kalıyor.

YETERSİZ RİNG SEFERLERİ

Vatandaşlar, aktarma yapmak için yeterli araç bulamadıklarını ve uzun süre beklemek zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Özellikle geç saatlerde ve Ramazan ayının etkisiyle oluşan yoğunluk, vatandaşlara stresli anlar yaşatıyor.

Gelen araçların da dolu olması, şoförler ve sıra bekleyen vatandaşlar arasında gerginliğe neden oluyor.

YETERSİZ AYDINLATMA SORUNU

Araç bulamayan vatandaşlar, Olimpiyat Metro İstasyonu’ndan Güvercintepe ve Altınşehir’e yürümek zorunda kalıyor. Yetersiz aydınlatma ise bu yolculuğu tehlikeli hale getiriyor.

Vatandaşlar, karanlıkta yürümekten ve kaza yapmaktan endişe duyuyor. Vatandaşlar, hem İBB hem de Başakşehir Belediyesi yetkililerine seslenerek sorunun çözümü için acil adım atılmasını istiyor. Daha fazla ring seferi düzenlenmesi ve aydınlatma sorununa çözüm bulunması talep ediliyor.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

M9 Bahariye-Olimpiyat Metro Hattı’nda aktarma yapmak isteyenlerin adeta çile çekiyor. Ataköy hattının da devreye girmesiyle birlikte yoğunluk oluşan hatta, ring araçları yetersiz kalıyor. Ayrıca araç bulamayınca istasyona yürümek zorunda kalan vatandaşlar da karanlıkta yürümek zorunda kaldıklarını ifade ederek, çözüm için hem İBB hem de Başakşehir Belediyesi yetkililerine sesleniyor.