Reklam
Reklam

Muşspor 20 yıl sonra 3. Lig’de ilk maçında galip geldi

20 yıl sonra 3. Lig’e çıkma başarısı gösteren Muşspor, Nevzat Kaya başkanlığında ilk maçında sahadan galip ayrıldı. Çekişmeli geçen maçta 1984 Muşspor evinde ağırladığı rakibi Bergamaspor’u 2-1 mağlup etti. Muşspor’un golleri 14. dakikada Abdulkadir Kuzey, 66. dakikada Raif Gündoğdu’dan geldi. Rakip Bergama’nın tek golü ise tartışmalı penaltı kararı sonrası Yiğit Gökoğlan’dan geldi. (45+4). Galibiyetle ilgili […]

Muşspor 20 yıl sonra 3. Lig’de ilk maçında galip geldi
  • Yayınlanma3 Eylül 2022 16:27

20 yıl sonra 3. Lig’e çıkma başarısı gösteren Muşspor, Nevzat Kaya başkanlığında ilk maçında sahadan galip ayrıldı. Çekişmeli geçen maçta 1984 Muşspor evinde ağırladığı rakibi Bergamaspor’u 2-1 mağlup etti.

Muşspor’un golleri 14. dakikada Abdulkadir Kuzey, 66. dakikada Raif Gündoğdu’dan geldi. Rakip Bergama’nın tek golü ise tartışmalı penaltı kararı sonrası Yiğit Gökoğlan’dan geldi. (45+4).

Galibiyetle ilgili resmi Muşspor hesabından, “Kendi saha ve seyircisi önünde Bergama Belediyespor ile karşılaşan Muşspor’umuz karşılaşmadan 2-1 üstünlükle ayrılarak, 3. Lig’e 3 puanla giriş yaptı” açıklaması geldi.

Nevzat Kaya’dan tribünlere teşekkür

Kulüp Başkanı Nevzat Kaya ise ilk galibiyetle ilgili şu paylaşımda bulundu: “Şükürler olsun. 20 yıl sonra ilk maçımızdan galibiyetle ayrıldık. Bizi yalnız bırakmayan ve tribünleri dolduran Muşspor sevdalılarına sonsuz teşekkürler. Bu uzun yolu birlikte yürüyeceğiz.”

Y. Özgür Bülbül