Reklam
Reklam

Muşlu milli futbolcu AS Roma’ya transfer oldu

İtalya Serie A ekiplerinden AS Roma, Esenyurt’ta yüzlerce hayranı bulunan Muşlu milli savunma oyuncusu Zeki Çelik’i kadrosuna kattığını duyurdu. 25 yaşındaki savunma oyuncusu, İtalya’nın köklü kulübüyle 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sağ bek Çelik, son 4 sezondur Fransa’da Lille forması giyiyordu. Transfer sonrası Roma’nın internet sitesine konuşan Zeki Çelik, “Böylesine önemli bir kulüpte oynamak benim için onur. […]

Muşlu milli futbolcu AS Roma’ya transfer oldu
  • Yayınlanma5 Temmuz 2022 23:06

İtalya Serie A ekiplerinden AS Roma, Esenyurt’ta yüzlerce hayranı bulunan Muşlu milli savunma oyuncusu Zeki Çelik’i kadrosuna kattığını duyurdu.

25 yaşındaki savunma oyuncusu, İtalya’nın köklü kulübüyle 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sağ bek Çelik, son 4 sezondur Fransa’da Lille forması giyiyordu.

Transfer sonrası Roma’nın internet sitesine konuşan Zeki Çelik, “Böylesine önemli bir kulüpte oynamak benim için onur. Büyük hedeflerim var ve takımın başarısına katkıda bulunmak istiyorum. Kendimi hazır ve odaklanmış hissediyorum. Beni her zaman sahada mücadele ederken göreceksiniz” dedi.

Corriere dello Sport’a göre, Zeki Çelik sezon başına 2 milyon euro garanti ücret kazanacak. Lille’deki sözleşmesinin son sezonunda olan futbolcu için Roma’nın 7 milyon euronun biraz altında bonservis bedeli ödeyeceği ve sonraki satıştan yüzde 15 pay vereceği bildirildi.