Reklam
Reklam

Mimar Adayları BİLSEM Öğrencileriyle Buluştu

Mimar adaylarının katılımıyla gerçekleşen temel tasarım workshop etkinliğine BİLSEM öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Boşluğa İz Bırakmak’ temalı Mimarlıkta Temel Tasarım etkinliği gerçekleştirildi. Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) gerçekleşen etkinliğe öğrenciler ve mimar adaylarının yanı sıra öğretim görevlileri Doç. Dr. Fatma […]

Mimar Adayları BİLSEM Öğrencileriyle Buluştu
  • Yayınlanma3 Haziran 2023 19:56

Mimar adaylarının katılımıyla gerçekleşen temel tasarım workshop etkinliğine BİLSEM öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Boşluğa İz Bırakmak’ temalı Mimarlıkta Temel Tasarım etkinliği gerçekleştirildi. Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) gerçekleşen etkinliğe öğrenciler ve mimar adaylarının yanı sıra öğretim görevlileri Doç. Dr. Fatma Kürüm Varolgüneş, Öğr. Gör. Gonca Özer Yaman ve Öğr. Gör. Dilek Aybek de katıldı. Bilim ve Sanat Merkezi hocalarından Abdurrahman Çelikkaya, BİLSEM öğrencilerini etkinlik hakkında bilgilendirdi. Programda mimar adaylarına öğrenciler tarafından merak edilen sorular soruldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan mimar adayları, mimarlık ve mühendislik arasındaki farkları açıkladı. Katılımcılar ve eğitmenler daha sonra etkinlik alanına geçti.  Öğrencilerle birlikte tasarımlar yapılırken alanla ilgili yığılmalar, yersizlik, mekân ve boşluğa iz bırakmak konuları ele alındı.

“Hedefimiz Öğrencilerin İleti̇şim Gücünü Geliştirmek”

Etkinlik yürütücülerinden Doç. Dr. Fatma Kürüm Varolgüneş, “Yaptığımız bu etkinlik kapsamında mimarlık eğitimi ve mesleğini, özel yeteneğe sahip çocuklara tanıtmış ve onların yeteneklerini keşfetme yolculuğunda bir kapı aralamış olduk. Öğrencilerle karşılıklı etkileşim sağlanarak iletişim güçlerini geliştirmeyi hedefledik” dedi.

KÜBRA ALAN /BÜHA