Reklam
Reklam

Malazgirt değişim dedi: Mazbatalarını aldılar!

Çok sayıda Malazgirtli’nin yaşadığı Esenyurt’ta Malazgirt seçimleri merakla takip ediliyordu. Sonuçlar belli oldu.

Malazgirt değişim dedi: Mazbatalarını aldılar!
  • Yayınlanma6 Nisan 2024 02:10

Mahalle seçimlerde Malazgirt ilçesinde oyların yüzde 49,77’sini alan DEM Parti’nin eş başkan adayları Ahmet Kenan Türker ve Gülistan Özel, belediye başkanlığına seçildi.

Çok sayıda Malazgirtli’nin yaşadığı Esenyurt’ta Malazgirt seçimleri merakla takip ediliyordu. Malazgirt’te Belediye Başkanlığına seçilen DEM Parti Eş Başkan Adayları Ahmet Kenan Türker ve Gülistan Özel, sabah saatlerinde Malazgirt Adliyesinden belediye başkanlık mazbatalarını alarak belediye başkanlığı görevine başladılar. Alparslandiyari.com’da yer alan habere göre, mazbatalarını alan başkanlar ilk önce DEM Parti Malazgirt ilçe başkanlığında tebrikleri kabul ettiler.

Daha sonra kalabalık bir ekiple belediye başkanlık binasına geçen Ahmet Kenan Türker ve Gülistan Özel, başkanlık makamı kapısında kurdele keserek ‘Bismillah’ dediler.

İKİ KOLTUK DETAYI GÖZLERDEN KAÇMADI

Her iki başkan koltuklarını yan yana bırakarak Malazgirt Belediye Başkanlığı koltuğuna birlikte oturarak görevlerine başladılar.

Burada başkan olarak ilk resmi açıklamalarını yapan Eş Başkan Ahmet Kenan Türker, “Bu koltuk bizim değil halkındır. Yaklaşık 3 aydır bizimle birlikte sahada mücadele eden tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Malazgirt halkı sizlerde minnettarım.” dedi.

Malazgirt Belediye Eş Başkanlarını ilk tebrik edenler ise eski HDP Malazgirt Belediye eş Başkanları Halis Coşkun ve Memnüne Söylemez oldu.

Eski Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın ise görev süresinin sona ermesi nedeniyle veda ziyaretlerine başladı. Başkan Altın, ziyaretlerinde esnafla sohbet ederek, birlikte geçirdikleri süre için teşekkürlerini iletti.