Reklam
Reklam

Lamine Parke Nedir

Genellikle preslenmiş makinelerde karşımıza çıkan ve her sektörde fazlasıyla kullanılan parke çeşitlerine lamine parke denilmektedir. Yapılırken çok dikkatli 2 ya da 3 katmandan meydana gelerek yapılmaktadır. Farklı birçok ağaç türünden üretilebilmektedir. Diğer parkelere göre biraz daha pahalı olmasının en büyük nedeni üretim teknolojisinde cila eskitilmiş boya ve bunun gibi ürünler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bundan dolayı lamine […]

Lamine Parke Nedir
  • Yayınlanma25 Ağustos 2022 08:10

Genellikle preslenmiş makinelerde karşımıza çıkan ve her sektörde fazlasıyla kullanılan parke çeşitlerine lamine parke denilmektedir. Yapılırken çok dikkatli 2 ya da 3 katmandan meydana gelerek yapılmaktadır. Farklı birçok ağaç türünden üretilebilmektedir. Diğer parkelere göre biraz daha pahalı olmasının en büyük nedeni üretim teknolojisinde cila eskitilmiş boya ve bunun gibi ürünler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bundan dolayı lamine parke nedir birçok işlemden geçerek daha güzel ve konforlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu parkelerde kullanılacak bütün üst düzey malzemeler dışarılardan temin edilebilmektedir.

 Lamine kelimesi aynı zamanda yapıştırma anlamında da kullanılmaktadır. Genelde kullanılan katmanları 3 ya da 6 milimetre civarında olmaktadır. Son yıllarda karşımıza çıkan ve piyasaya giren lamine parke nedir ahşap olarak da kaplanabilmektedir. Bu sadece görünüş itibariyle öyle olup içeriğinde bir bozukluk meydana gelmemektedir. Fazlasıyla kaliteli olduğu için de çok uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir. Tek parça ya da 3 parça olarak farklı şekillerde konumlandırılabilmektedir. Bunların yanında parçalar birbirine oldukça sıkı bir şekilde kenetlenmektedir. Bu da onların çok dayanıklı ve su geçirmez özelliğine sahip olmasını sağlamaktadır.

 Genellikle tercih edilen katman sayısı 2 olmaktadır. Bu da ona daha bir esnek hava vermesini sağlamaktadır. Genellikle kullanılan lamine parke nedir yüzeyleri cilalı ve göze güzel gelen şekilde konumlandırılmıştır. Üzerine sürülen cilalar sayesinde doğal bir hava cilası bittikten sonra lamine parke kullanıma açık hale gelebilmektedir. Isının ve basıncın aynı anda birleşmesiyle oluşan ve fazlasıyla ergonomik olan bu tür kaplamalar dekoratif zeminleri daha güzel göstermektedir.

 Lamine Parkeler Nasıl Döşenmektedir?

 Bu parkeler döşenirken ilk önce döşenecek alanın düzgün ve iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Gerekli temizlikten geçtikten sonra döşeme işlemini hazır bir hale gelmektedir. Temizlik işleminden sonra gerekli ölçüler alınarak döşemenin nasıl bir şekilde gerçekleştirileceğine karar verilmektedir. Sonrasında uygun ekipmanlar ile döşemeler gerçekleştirilmektedir.

 Lamine Parke Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

 Burada bulunan parkelerin fiyatları kullanılan malzemelerin sınıflarına göre farklılaşmaktadır. Malzemeler ne kadar iyi olursa fiyatlar da o kadar artacaktır. Ancak seçilen malzemenin kaliteli olması daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. İnsan sağlığı içinde oldukça sağlıklı ürünlerden oluşmaktadır