Reklam
Reklam

Komşu Başakşehir’in ulaşımı rahatlayacak

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım ile 2. Kısım mahallerini birbirine bağlayacak viyadük çalışmasının başladığını açıkladı. Hafriyat çalışmalarının devam ettiği şantiye sahasında incelemelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Başakşehirliler hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf sağlayacak” dedi. Başakşehir’de ulaşımı kolaylaştıracak yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Başkan Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım 2081 Sokak ile 2. […]

Komşu Başakşehir’in ulaşımı rahatlayacak
  • Yayınlanma29 Haziran 2022 22:30

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım ile 2. Kısım mahallerini birbirine bağlayacak viyadük çalışmasının başladığını açıkladı. Hafriyat çalışmalarının devam ettiği şantiye sahasında incelemelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Başakşehirliler hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf sağlayacak” dedi.

Başakşehir’de ulaşımı kolaylaştıracak yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Başkan Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım 2081 Sokak ile 2. Kısım Vatan Caddesi’ni birbirini bağlayacak, ulaşımda zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak viyadük çalışmasına ilişkin müjdeli haberi verdi. Zemin etüt çalışmalarının ardından hafriyat çalışmalarına başlandığını belirten Başkan Kartoğlu, proje hakkında şantiye sahasında yetkililerden bilgi aldı.

Bahçeşehir’e alternatif güzergâh

Başakşehirlilerin talepleri doğrultusunda viyadük çalışmasına başladıklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Başakşehir’in her noktasında hızlı ve güvenli ulaşım adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bahçeşehir’e yeni bir viyadük yapılması için komşularımız talepte bulunmuştu. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız projede inşaata başladık. Komşularımız, 1. Kısım ile 2. Kısım mahallelerimizi birbirine bağlayan Ulus Caddesi viyadüğü yerine, Bahçeşehir’de alternatif güzergâh oluşturacağımız bu viyadüğü de kullanabilecek. Ayrıca Boğazköy, Hoşdere ve Deliklikaya mevkilerine ulaşım çok daha rahat hale gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.

21 m genişliğinde ve 150 m uzunluğunda

Viyadük ile ilgili teknik bilgiler de veren Başkan Kartoğu, “Viyadüğümüz 21 metre genişliğinde ve 150 metre uzunluğuna sahip. Doğa dostu Başakşehirliler için bisiklet ve yaya yolları da olacak. Başakşehir’in her noktasına kalıcı eserler üretmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.