Reklam
Reklam

Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.etabı tamamlandı

Türkiye Kaykay Federasyonu tarafından, Esenyurt Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.etabı tamamlandı. Avrupa Yakası’nın en büyük kaykay parkı olma özelliğine sahip Esenyurt Kaykay Parkı’nda gerçekleşen yarışlarda, erkekler ve kadınlar kategorisinde ilk üçe giren sporcular ödüllerini ve hediyelerini Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un elinden aldı. Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3. […]

Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.etabı tamamlandı
  • Yayınlanma27 Eylül 2022 18:02

Türkiye Kaykay Federasyonu tarafından, Esenyurt Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.etabı tamamlandı.

Avrupa Yakası’nın en büyük kaykay parkı olma özelliğine sahip Esenyurt Kaykay Parkı’nda gerçekleşen yarışlarda, erkekler ve kadınlar kategorisinde ilk üçe giren sporcular ödüllerini ve hediyelerini Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un elinden aldı.

Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3. Etabı, oynanan final yarışları ile tamamlandı. Avrupa Yakası’nın en büyük kaykay parkı olma özelliğine sahip olan Esenyurt Kaykay Parkı’nda gerçekleşen şampiyonaya Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Türkiye Kaykay Federasyonu Genel Sekreteri Muhsin Mete, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’nin 9 farklı şehrinden 20’si kadın 50’si erkek olmak üzere toplam 70 lisanslı sporcunun katıldığı şampiyonada gerçekleşen ön elemeler ve yarı final turlarının ardından yapılan filan yarışlarında kadınlar kategorisinde Safa Merve Nalçaçı Türkiye Şampiyonu olurken, Melis Sakaoğlu ikinci, Aysel Özgür ise üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde Okan Gökçek altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı kategoride Recep Canal ikinci olurken, Emre Töre üçüncü oldu. Şampiyonlar madalyalarını ve hediyelerini Başkan Bozkurt’un elinden alırken, erkeklerde ilk 20’ye kadınlarda ise ilk 8’e giren sporculara Esenyurt Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

 “Umudun Şehri’nin çocukları güzel şeylerle anılacak”

Esenyurtlu gençlerin güzel şeylerle anılacağını söyleyen Başkan Bozkurt şöyle devam etti: “Burası Avrupa Yakası’nın en büyük kaykay tesisi. Kaykay Federasyonu’yla birlikte projelendirdik. Amacımız; çocuklarımızı ve gençlerimizi spora, disipline, ahlâka sevk etmek. Dolayısıyla bu tür tesislerle bunu başarmış olacağız. Esenyurt, enerjisi yüksek gençlerle dolu bir ilçe. Gençlerin enerjisini atması için tesisler yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren eksikleri tamamladık, analizler yapıyoruz, bundan sonra Esenyurt’un ihtiyacı olan tesisleri tek tek yapıp açmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da devamı gelecek. Gençlerimiz burada yarışıyorlar, enerjilerini atacaklar, tanışıp sosyalleşecekler. Ben inanıyorum ki Esenyurtlular Türkiye’yi yurt dışında temsil edecek pozisyona gelecekler. Buradan da birkaç öğrencimiz Kaykay Federasyonu ile birlikte ülkemizi temsil edecek. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde, huzur içinde, güzelliklerle beraber gençlerimize örnek olacak işler yapmak. Çok mutluyuz. Belki çok büyük bir yatırım değil ama çok önemli bir yatırım”