Reklam
Reklam

‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’ Maltepe’de başladı

İstanbul’da ERKON tarafından düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” Maltepe sahil etkinlik alanında başladı. 4 gün sürecek olan etkinlikler kapsamında birçok kültürel zenginlik gurbetteki Erzurumlular ve İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarla buluşacak. 6-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul Anadolu yakası Maltepe sahil etkinlik alanında Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri birbirinden özel programlarla Erzurum ve […]

‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’ Maltepe’de başladı
  • Yayınlanma6 Ekim 2022 12:54

İstanbul’da ERKON tarafından düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” Maltepe sahil etkinlik alanında başladı. 4 gün sürecek olan etkinlikler kapsamında birçok kültürel zenginlik gurbetteki Erzurumlular ve İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarla buluşacak.

6-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul Anadolu yakası Maltepe sahil etkinlik alanında Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri birbirinden özel programlarla Erzurum ve İstanbul’da ikamet eden vatandaşları bekliyor.

Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi, İlçe Belediyelerinin yanı sıra birçok kültürel zenginlik, Erzurum’a özgü yöresel ürünler Erzurum’a özgü kadayıf dolması, cağ kebap, lor dolması, yöresel tatlar, Oltu Taşı, geleneksel el sanatları gibi ürünler Erzurumlular ve Erzurum sevdalılarıyla buluşacak.

MUHTEŞEM KONSERLER

‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’nde Dadaşlar, kültür ve yöresel lezzetlerini ziyaretçilere tanıtacaklar. Bugün başlayan etkinlikler Pazar gününe kadar devam edecek. Ömer Akçay, Şahin Sarıgül ve Çağrı Özçolak konserlerine halk yoğun ilgi gösterdi. Skeçle devam edecek olan birinci gün etkinlikleri Yılmaz Düzenli, Sefa Cömertli ve Özge Polat konseriyle devam edecek.

ESENYURT’TAN KATILIM OLACAK

Konser ardından orta oyunu oynanacak. Akşam saatlerinde Bünyamin Cömert ve Hakim Doğan sahne alacak. Birinci gün etkinlikleri İnteraktif Show ile sona erecek. Esenyurt’ta ikamet eden çok sayıda Erzurumlu vatandaşın da etkinliklere katılması bekleniyor.

Reklam
Reklam