DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava

İSTANBUL’UN TARİHİ SEMTLERİNİ İBRAHİM AKKURT ANLATTI

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2023 - 15:16

İSTANBUL’UN TARİHİ SEMTLERİNİ İBRAHİM AKKURT ANLATTI

Başakşehir Belediyesi, “Düşünce Akademisi” ile değerli isimleri ilçe sakinleriyle bir araya getirmeye devam ediyor. Şehir Sanat’ta düzenlenen programa konuk olan tarihçi yazar İbrahim Akkurt, Başakşehirlilere İstanbul’un tarihi semtlerini anlattı.

Başakşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerini aralıksız sürdürüyor. Başakşehirlilerin sevdiği ve yakından takip ettiği Düşünce Akademisi’nin bu haftaki konuğu tarihçi yazar İbrahim Akkurt oldu. Şehir Sanat’ta düzenlenen “Birlikte Yaşama Sanatının İcra Edildiği Semtler” konulu söyleşiyi ilçe sakinleri ilgiyle takip etti. Akkurt, İstanbul’un tarihi semtleri Ayvansaray, Balat ve Fener’in önemini e anlattı.

“Kıymetli bir şehirde yaşamanın sanatı var”

Fatih bölgesinin İstanbul’un tarihi merkezi olduğunu dile getiren İbrahim Akkurt, “Bir şehirle ilgili kitap yazılacağı zaman o şehrin tarihi mekânları ya da tarihi direkt anlatılmaz. Şehirde yaşama sanatının önemi vurgulanır. Fakat biz de ‘İstanbul gizli rehberi’, ‘İstanbul’u yürüyerek geziyoruz’ tarzında farklı bir yaklaşım oluyor. Nasıl ki bir yemeği yemenin sanatı var, nasıl ki her işin kendine uygun adabı var ise kıymetli bir şehirde yaşamanın da sanatı var. Bu şehrin merkez noktası Fatih bölgesinde.” ifadelerini kullandı.