Reklam
Reklam

İmamoğlu’ndan Esenyurt’a hızlı tren müjdesi: 55 dakika sürecek

..CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Ahmet Özer’in adaylık tanıtım toplantısı; CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekilleri Zeynel Emre, Engin Altay, Beylükdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirdi. Prof. Özer’in Esenyurt için projelerini anlattığı sunumun ardından konuşan […]

İmamoğlu’ndan Esenyurt’a hızlı tren müjdesi: 55 dakika sürecek
  • Yayınlanma10 Mart 2024 17:42

..CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Ahmet Özer’in adaylık tanıtım toplantısı; CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekilleri Zeynel Emre, Engin Altay, Beylükdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirdi. Prof. Özer’in Esenyurt için projelerini anlattığı sunumun ardından konuşan İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’un Kent Lokantalarını küçümseyen sözlerine çarpıcı yanıtlar verdi. Esenyurt’a 2 Kent Lokantası açacaklarının müjdesini veren İmamoğlu, şunları söyledi:

“KENT LOKANTALARINI AÇTIĞINIZ YARAYA, UFACIK BİR DERMAN OLALIM DİYE AÇTIK”

“Yahu bu şehirde, bu memlekette herkesi fakirleştirdiniz. Hocamın dediği gibi; orta direkmiş, yok ettiniz. Hani bunların bir bakanı, ‘2021’de, göreceksiniz uçuracağız ekonomiyi’ demişti. Evet, doğru; uçurumdan aşağı uçurdunuz bizi. Öbürü de ‘Gözümüzün ışıltısını görüyor musunuz’ demişti. ‘6-7 ayda uçacağız’ demişti. Ne kendi kaldı ne gözün ışıltısını görebildi. Karşımızdaki, geçim sıkıntısı çeken İstanbullulara, ‘Ekmek bulamıyorsanız, pasta yeyin’ diyecek kadar vicdan yoksunu bir adaydır kardeşim. Bu kadar net. Ve tabii temsil ettiği yapı var, ben açık söyleyeyim. O yapı, işte o ‘pasta yeyin’ diyen akıl, Allah sana akıl versin kardeşim. İnşallah 31 Mart’ı çıkarırsın. Ben endişeliyim. Allah sana vicdan versin. Bak bu sözlerimi dinle. Dinle ve iyi düşün. Bu Kent Lokantaları’nı neden açtık? Yarattığınız ekonomik buhran ve hayat pahalılığı milleti nasıl perişan etmiş, bir bakın, düşünün. Milleti perişan ettiği için açtık. Sizin açtığınız yaraya, ufacık bir derman olalım diye açtık.”

“UTANMA DUYGUSU DA YOK, YÜZLERİ DE KIZARMIYOR”

“Kent Lokantaları, bir yılı aşkın süredir hizmette. Sayısı 13-14 olacak. Dört kap yemeğe, 40 lira veriyor. Ve şu ana kadar 2 milyon 800 bin vatandaşımız, 11 şubede, bu hizmetten faydalandı. 2 milyon 800 bin öğün. Yani bu millet, spor olsun diye mi orada kuyruğa giriyor? Utanmazlık bu, utanmazlık. Utanmazlık bu, başka bir şey değil. Utanma duygusu da yok, yüzleri de kızarmıyor. Buradan ifade de ediyorum. Bu utanmazlığının hesabını vereceksin. Milletin fakirliği, senin alay konun değil kardeşim. 16 milyondan özür dileyene kadar, bunu sana hatırlatacağım. Biraz daha dua edeyim. Allah sana akıl versin. Allah sana akıl versin. Benden değil bu arada, milletten özür dileyecek. Ben, İstanbul’da bu kadar seçim gördüm. Bir sürü şey de yaşadım. Açık söyleyeyim, bir sürü hakaret edildi bana 2019’da, hatırlayın. Bu kadar ağır bir başka ifade ben duymadım. Ben Kent Lokantaları’nı görünce içim burkuluyor. Üzülüyorum. 40’a yakın Kent Lokantası açacağız. 40 değil, yani bir tane açmaya ihtiyacımız olmasa keşke.”

“MİLLETİN FAKİRLİĞİYLE DALGA GEÇENLERİ PALDIR KÜLDÜR EVİNE YOLLAYACAĞIZ”

“Halk Süt’le dalga geçiyorsun sen. 27 milyon litre süt dağıttık 250 bine yakın çocuğa. Bunu küçümsüyorsun sen. Bir anne benim koluma yakışıyor pazarda, daha dün Sultanbeyli’de.

‘Çocuğuma süt çıkmadı.’ Bir de böyle bağırdı bana. ‘Ben senden süt istiyorum’ dedi. Bu kadarcık bir anne. Gencecik bir kadın. ‘Dur kardeşim’ dedim, ‘Bir eksiklik vardır. Olur mu? Hemen hemen notunuzu alsınlar, yarın gidecek’ dedim kadının evine. Ben şanslıydım. Annemin vardı 9-10 tane ineği. Sabah sıcak süt, akşam sıcak süt. Ben şanslıydım. Allah razı olsun anneciğimden. Ama şehirler öyle değil. Şehrin yoksulluğu başka. Yani burada bir binada 700 daire yaptık. Böyle yerleşim olmaz. 700 dairenin kaçında yoksulluk var, tespit bile edemezsin. Bu vahşi şehirleşmeyle, yoksulluğun bile tespit edilemediği bir hale getirdiniz. Onun için 31 Mart akşamı millete, ‘Ekmek bulamıyorsanız, pasta yeyin’ diyenleri, milletin fakirliğiyle dalga geçenleri ne yapacağız biliyor musunuz? Paldır küldür evine yollayacağız, paldır küldür. Öyle kuvvetli yollayacağız ki, öyle bir evlerine yollayacağız ki, bir daha sokağa çıkamayacaklar.

“YAŞAR KEMAL NE GÜZEL DEMİŞ: ‘SEN, BEN, O VARIZ DİYE, GÜZEL BİR BAHÇE BU BAHÇE.’

“Sevgili dostlar, Yaşar Kemal ne güzel demiş: ‘Sen, ben, o varız diye, güzel bir bahçe bu bahçe.’ Bu bahçede hep beraber büyüyeceğiz. Bu bahçede bir aradayız. Canız, kanız, biriz, birlikteyiz. Biri oraya çekiyor, biri buraya. Bu seçim ayrışmanın değil, bir arada olmanın seçimi. Bu seçim kutuplaşmanın değil, birleşmenin seçimi. Bu seçim bir kişiden talimat alanların değil, milletinden talimat alanların seçimi. İşte bu duyguyla yola çıkıyoruz. Ve bu yolculuk, büyük bir yolculuktur. Bu yolculuk bir demokratikleşme, özgürleşme, özgünleşme, çocuklarımızın mutluluğunun pekiştiği, gençlerimizin umutlarının yükseldiği bir seçim olacak. Bu seçim de çok inandığım Esenyurt’ta da çok güvendiğim Prof. Dr. Ahmet Özer’in başkanlığı çok güçlü bir şekilde kazanacağı bir seçim olacak. Ben Ahmet Özer Başkanıma, değerli projelerinde başarılar diliyorum. Yolumuz açık, yolumuz aydınlık olsun. Hepimize tam yol ileri diyorum.”

ESENYURT’A HIZLI TREN MÜJDESİ

Esenyurt’un geleceğini hayal ettiklerini söyleyen İmamoğlu, özellikle ulaşımı önemsediklerini ve metro yatırımlarıyla ilçenin kaderini değiştireceklerini belirtti. İmamoğlu, 74,5 kilometreyi 55 dakikada alan bir hızlı tren yapacaklarını da kaydetti.