Reklam
Reklam

İmamoğlu sitem etti: 6 aydır bekliyoruz

İBB, yapımına 18 Ağustos 2021’de başladığı Ümraniye Küçüksu Caddesi – Çamlık TEM bağlantı yolu inşaatını, 1 yıl dolmadan tamamladı. 3 ilçede yaşayan yaklaşık 200 bin vatandaşın trafik çilesini sonlandıracak proje; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından hizmete açıldı. Açılışı yapılan yolun imalatına, Ümraniye Belediye Başkanı […]

İmamoğlu sitem etti: 6 aydır bekliyoruz
  • Yayınlanma5 Temmuz 2022 20:00

İBB, yapımına 18 Ağustos 2021’de başladığı Ümraniye Küçüksu Caddesi – Çamlık TEM bağlantı yolu inşaatını, 1 yıl dolmadan tamamladı. 3 ilçede yaşayan yaklaşık 200 bin vatandaşın trafik çilesini sonlandıracak proje; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından hizmete açıldı.

Açılışı yapılan yolun imalatına, Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım’a 2019 yılında yaptıkları ziyaretin ardından karar verdiklerini belirten İmamoğlu, “Biz, Ümraniye Belediye Başkanı’mızı ziyaret etmeyen bir Belediye Başkanı olsak, onunla konuşmayan bir Belediye Başkanı olsak, değerli Başkanımızın o hassasiyetini duyamaz olurduk. O hassasiyeti duyamaz olsak, belki de bürokraside bu iş onlarca, yüzlerce işin arasında öyle sağa sola savrulan bir iş olurdu” dedi. İmamoğlu, kendi ilçe sınırlarında bulunan Finanskent’ten geçecek metro hattının hızlandırılması yönündeki talebine, “Göztepe – Ataşehir metro hattı projemizde, ne yazık ki Hazine onay sürecinde bekleyen, 6 aydır bekleyen bir kredi onayımız var. Kaynağını bulup, hemen yola çıktığımız metro hatlarımızdan birisi oldu. Ve bu metro hattının Finanskent’le birlikte açılabilmesi için de yoğun bir çaba içerisindeyiz. Yani tam gaz devam ediyoruz. Kesintiye uğratmadık ama 6 ay niye beklesin?” yanıtını verdi.