Reklam
Reklam

HDP’de Buldan ve Sancar güven tazeledi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 5’inci Büyük Olağan Kongresinde Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar yeniden HDP Eş Genel Başkan seçildi. HDP’nin 5’inci Olağan Kongresi’nde Divan başkanları olarak HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ve Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir seçildi. Divan’da yer alan diğer HDP Milletvekilleri ise Necdet İpekyüz, Serpil Kemalbay ve Dersim […]

HDP’de Buldan ve Sancar güven tazeledi
  • Yayınlanma4 Temmuz 2022 11:28

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 5’inci Büyük Olağan Kongresinde Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar yeniden HDP Eş Genel Başkan seçildi.

HDP’nin 5’inci Olağan Kongresi’nde Divan başkanları olarak HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ve Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir seçildi. Divan’da yer alan diğer HDP Milletvekilleri ise Necdet İpekyüz, Serpil Kemalbay ve Dersim Dağ oldu.

“Demokrasi İttifakı İle Üçüncü Yol”, “Eş Başkanlık Mor Çizgimizdir”, “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”, “Kürt Sorununda Demokratik Çözüm”, “Tekçi Rejim Değil Demokratik Cumhuriyet”, “Savaş ve Tecrit Değil Barış ve Çözüm”, “Demokrasi İttifakı İle Mutlaka Kazanacağız”, “Özgür Basın Susturulamaz” pankartlarının asıldığı Ankara Arena’daki elektronik panoda ise “Çözüm Biz’de” sloganı yer aldı.

HDP’nin kongresinde kürsüye çıkan ilk Eş Başkan Pervin Buldan, “Sevgili halkımız. Bugün güneş bir başka güzel doğdu. Karanlığa inat yarattığınız bu coşkuyla bugün burada bir tarih yazdınız. Herkes bu salondaki büyük değişim iradesine iyi baksın. Geleceği kuracak güç bu salondadır. Bu ses halkların gümbür gümbür geliyorum diyen değişim sesidir” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ise, “En güçlü alternatif olmamız onları ürkütüyor, korkutuyor, telaşlandırıyor. O yüzden var güçleriyle bizi susturmaya çalışıyorlar yok edeceklerini sanıyorlar. Boşuna uğraşıyorlar” diye konuştu.