Reklam
Reklam

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’den önemli açıklamalar

Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, gündeme yansıyan bazı iddialarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Avusturya kampında bulunan Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün açıklamaları şu şekilde: “Asılsız bir haber çıktı ortaya. Sonra devamı da geldi. İlk başta sözde istifamı verip, başkanın da bu istifayı kabul etmediğim haberi çıktı. İstifanızı veriyorsanız verirsiniz, kabulünü beklemezsiniz. İstifa böyle […]

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’den önemli açıklamalar
  • Yayınlanma13 Temmuz 2022 18:55

Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, gündeme yansıyan bazı iddialarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Avusturya kampında bulunan Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün açıklamaları şu şekilde:

“Asılsız bir haber çıktı ortaya. Sonra devamı da geldi. İlk başta sözde istifamı verip, başkanın da bu istifayı kabul etmediğim haberi çıktı. İstifanızı veriyorsanız verirsiniz, kabulünü beklemezsiniz. İstifa böyle bir müessesedir. Hem anlam olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Böyle bir olay gerçekleşmedi. Ondan sonra öğle saatlerinde bir son dakika haberi girdi. Bu sefer de istifamı verdiğim ve kamptan ayrıldığıma dair bir haber çıktı. Bu iki haber de gerçek değil. Karşınızdayım. Takımımla birlikte geldim. Şu anda takımımızla birlikte Avusturya’da kamptayım. Başkanımız ve yönetimimiz tarafından bana verilmiş görev doğrultusunda takımımızla, hocamızla, oyuncularımızla beraberiz. Elimizden geldiğince birinci etap sonunda takımımızı en iyi şekilde hazırlamak için burada bulunuyoruz.”

Eski dönemlerdeki gibi transfer sürecinin içinde olmadığını ancak bunun görev dağılımının doğal bir sonucu olduğunu dile getiren Ergün, ““Buradayım. Bu sonuçta bir görev dağılımıdır. Zamanları ve anları değişebilir. Yoğunluğu değişebilir. Bu sefer başından beri takıma daha yakın hareket ediyorum. Dolayısıyla transfer görüşmeleri devam ediyor. Sizlerin eskiden takip ettiği gibi o kadar içerisinde değilim. Bu sonuçta bir görev dağılımıdır. Dün öyledir, bugün böyle. Yarın da ne olacağı yönetimimiz tarafından, başkan tarafından belirlenir.” diye konuştu.

Marcao’nun Sevilla’ya transferinde sürecin içinde olduğunu dile getiren Cenk Ergün, “O devam eden bir süreçti. Ben göreve başladığımda ilgi gelmişti. Hem başkanımız hem Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur da bu sürecin içerisinde bulundular. Nihai kararın verildiği noktada masada Başkanımız Sayın Dursun Özbek, oyuncumuz Marcao ve kendi menajeri de bulunmaktaydı. Bu sürecin içerisinde bize verilen görevler dahilinde elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da belirlenmiş görev dağılımı sınırları içerisinde görevini yaptığını, kırgınlık veya üzüntü duymadığını ifade eden Ergün, “Galatasaray Spor Kulübü’nün görev vermiş olduğu bir çalışanım. Bunun yanında da Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesiyim. Dolayısıyla Galatasaray’a hizmet etmek benim için her zaman bir şereftir. Bana uygun görülen görev neyse ben onu her zaman yaparım. Bunlar bir kırgınlık ve üzgünlük yaratmaz.” dedi.

Kerem Aktürkoğlu ve Patrick van Aanholt arasında yaşanan olay hakkında Ergün, “Futbol sonuçta temasın olduğu, canın acıdığı, istemeden de olsa bir arkadaşına, rakibine zarar verebildiği bir oyun. O da bunlardan biriydi. Küçük bir temas. Ufak bir tansiyon artması ve arkadaşları araya girdiler. Akşamında zaten oyuncularımız açıklamaları yaptılar. Van Aanholt takımın karşısında da düşüncelerini anlattı. Pozitif bir durum var. Çünkü istek ve hırs var. Bu bizim için önemli. Bunun tersi olduğu zamanlar, tersini yaşatanlara karşı dikkatli olmamız lazım. Bu hırsı kontrollü tutabilmek lazım. Hepinizin bildiği üzere bu çok ufak bir tansiyondu. Gerektiği şekilde, dostça şekilde kapandı.” şeklinde konuştu.

Ömer Bayram ve Aytaç Kara ile ilgili sosyal medyada yapılan spekülasyonlarla ilgili Futbol Direktörümüz Cenk Ergün, “Birkaç saniyelik şeyi oradan cımbızlayıp aldığınız zaman nahoş görüntüler olarak görünmüş olabilir. Olayın tamamına bakmak lazım. 90 dakikalık oyun futbol. Oyuncu yorulduğu zaman, dinlenip elini beline koyduğu zaman ‘koşmuyor, eli belinde duruyor’ mu diyeceğiz? Antrenmanlarımız uzun sürüyor. Geçici bir süre tempoları düşmüş olabilir. İkisi de hem Galatasaray’a hem Türk futboluna çok hizmet vermiş arkadaşlarımızdır. Onlar da kendilerinden istenileni görev verildiği takdirde sonuna kadar yapabileceklerini göstermişlerdir. Bunu da sezon başı yoğun hazırlık kampındaki küçük istenmeyen bir görüntü olarak alalım. Kendileri de bunun neye sebebiyet vereceğinin farkındadır. Dolayısıyla gerekeni biz bir şey demeden yaparlar.” değerlendirmesini yaptı.

Profesyonel futbolcu Joao Pedro için görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Ergün, “Devam eden bir süreç var. Borsaya açık bir kulüp olduğumuz için bunlar ikinci aşamada açıklanacak durumlardır. Sürecin devam ettiğini söyleyebilirim.” diyerek sözlerini noktaladı.

Reklam
Reklam