Reklam
Reklam

Fırınlar çölyak hastaları için ısındı

Günlük hayatlarında yeme içme alışkanlığı konusunda zorluk çeken Çölyak hastaları için harekete geçen Esenyurt Belediyesi, ilçede bu hastalığı taşıyan bireylerle birlikte glutensiz beslenme şekline uygun yiyecekler pişirdi. Hayatlarını glutensiz beslenerek geçirmek zorunda olan Çölyak hastalarını unutmayan Esenyurt Belediyesi, İstanbul Avrupa Yakası Çölyak Derneği ile ortaklaşa bir etkinlik düzenledi. Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki aşçılık atölyesinde […]

Fırınlar çölyak hastaları için ısındı
  • Yayınlanma2 Şubat 2023 11:38

Günlük hayatlarında yeme içme alışkanlığı konusunda zorluk çeken Çölyak hastaları için harekete geçen Esenyurt Belediyesi, ilçede bu hastalığı taşıyan bireylerle birlikte glutensiz beslenme şekline uygun yiyecekler pişirdi.

Hayatlarını glutensiz beslenerek geçirmek zorunda olan Çölyak hastalarını unutmayan Esenyurt Belediyesi, İstanbul Avrupa Yakası Çölyak Derneği ile ortaklaşa bir etkinlik düzenledi. Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki aşçılık atölyesinde gerçekleşen etkinlikte bu hastalığı taşıyan bireylerle glutensiz beslenmeye uygun simit, açma, makarna ve tatlı gibi yiyecekler yapıldı. Çölyak hastaları hem sosyalleştiği hem de bilinçlendiği etkinlikte glutensiz beslenme alışkanlığının kazandırılmasının zor olduğunu ve bu gibi etkinliklerin çok büyük fayda sağladığını belirterek, desteklerinden dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür etti.

Reklam
Reklam