Reklam
Reklam

Esra Öztürk Türk Halk Müziği’nin vazgeçilmez sesi oldu

Muş Vartolu Türk Halk Müziği sanatçısı ve akademisyen Esra Öztürk’ün yıldızı parlamaya devam ediyor. Birçok esere kattığı farklı yorumla 7’den 70’e her kesimden beğeni toplayan özel ses Öztürk, son olarak farklı yorumuyla Ali Ekber Çiçek’e ait olan “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” adlı eseri tekrar türkü severlerin beğenisine sundu. Eser büyük ilgiyle takip ediliyor. Türk […]

Esra Öztürk Türk Halk Müziği’nin vazgeçilmez sesi oldu
  • Yayınlanma25 Ocak 2023 16:25

Muş Vartolu Türk Halk Müziği sanatçısı ve akademisyen Esra Öztürk’ün yıldızı parlamaya devam ediyor.

Birçok esere kattığı farklı yorumla 7’den 70’e her kesimden beğeni toplayan özel ses Öztürk, son olarak farklı yorumuyla Ali Ekber Çiçek’e ait olan “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” adlı eseri tekrar türkü severlerin beğenisine sundu. Eser büyük ilgiyle takip ediliyor.

Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Esra Öztürk, birbirinden güzel eserleri sevenlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği severlerle buluşturmaya devam ediyor. Aynı zamanda akademisyen olan Öztürk, farklı tarzı ve yorumuyla adeta türkülere tekrar hayat veriyor. Eski eserlerin yeni nesillere duyurulması için çalışmalar yapan Sanatçı Öztürk, “Ustaların eserleri seslendirmek benim için çok kıymetli” dedi. Öztürk, “Gelişen teknoloji ile çağı yakalayıp, hem de Türk Halk Müziğini genç arkadaşlara daha fazla nasıl ulaştırabiliriz diye ekip arkadaşlarım ile sürekli yeni projeler yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Öztürk, “Halk müziği bizim özümüz, yaşanmışlığımız” diyerek akustik çalışmalarına devam edeceğini ve bu konuda takipçilerinin de önerilerine açık olduğunu ifade etti.

Reklam
Reklam