Reklam
Reklam

Esenyurt’taki yardım seferberliğine Güney Kore desteği

Sekiz yıldır Esenyurt’ta yaşayan Güney Koreli Young Mog Han ve eşi Bilge Bae, Esenyurt Belediyesi’nin deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına duyarsız kalmadı. Güney Kore’deki akrabalarıyla birlikte topladıkları yardımları belediyenin toplama merkezine getiren çift, buradan da tırlara yükleyerek depremzedelere gönderdi. Esenyurt’ta yaşayan Güney Koreli Young Mog Han ve eşi Bilge Bae çifti Kahramanmaraş merkezli 10 […]

Esenyurt’taki yardım seferberliğine Güney Kore desteği
  • Yayınlanma13 Şubat 2023 11:58

Sekiz yıldır Esenyurt’ta yaşayan Güney Koreli Young Mog Han ve eşi Bilge Bae, Esenyurt Belediyesi’nin deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına duyarsız kalmadı. Güney Kore’deki akrabalarıyla birlikte topladıkları yardımları belediyenin toplama merkezine getiren çift, buradan da tırlara yükleyerek depremzedelere gönderdi.

Esenyurt’ta yaşayan Güney Koreli Young Mog Han ve eşi Bilge Bae çifti Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem için yardım eli uzattı. Esenyurt Belediyesi’nin deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına destek olan çift, Güney Kore’deki akrabalarıyla birlikte topladığı yardımları belediyenin toplama merkezine ulaştırdı. Getirilen yardımlar tırlara yüklenerek afetzedelere, deprem bölgesine gönderildi.

“Türkiye ve Kore kardeş ülke”

Sekiz yıldır Esenyurt’ta Korece öğretmenliği yapan Young Mog Han, “Türkiye ve Kore kardeş ülke. Öyle düşünüyoruz. Deprem çok acı veren bir şey. Deprem zamanında muhtarlıktan bize haber geldi. Bu durumda yardım edebilir miyiz diye buraya geldik. Kore’de savaş varken Türkiye bize yardım çok etti. Ondan dolayı Türkiye’de bir sorun varsa, (Koreliler de) direkt yardım için çalışıyorlar” dedi.

Reklam
Reklam