Reklam
Reklam

ESENYURT’TA YENİ TÜRKÜ FIRTINASI ESTİ

40 ülkeden 500 sanat elçisinin katıldığı 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali’nde sahne alan Yeni Türkü, unutulmaz şarkılarını Esenyurtlularla seslendirdi. Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde grupların dans gösterilerinin ardından Türk müziğinin ünlü grubu Yeni Türkü sahne aldı. Esenkent […]

ESENYURT’TA YENİ TÜRKÜ FIRTINASI ESTİ
  • Yayınlanma13 Ağustos 2023 10:08

40 ülkeden 500 sanat elçisinin katıldığı 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali’nde sahne alan Yeni Türkü, unutulmaz şarkılarını Esenyurtlularla seslendirdi.

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde grupların dans gösterilerinin ardından Türk müziğinin ünlü grubu Yeni Türkü sahne aldı. Esenkent Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinlikte, müzikseverlere muhteşem bir akşam yaşatan Yeni Türk, ‘Telli Telli’, ‘Maskeli Balo’, ‘Fırtına’ gibi unutulmaz şarkılarını Esenyurtlularla birlikte hep bir ağızdan seslendirdi. Festivale katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, gruba günün anısına hediye vererek tüm katılımcılara teşekkür etti.

“Güzellikleri getirdiniz”

Festivalde konuşma yapan Başkan Bozkurt, “Esenyurt’un algısıyla burada gördüğünüz şey aynı değil. Biz iyi insanlarız. Her ne kadar bizim imajımızı bozmaya çalışıyor olsalar da biz, yüreği sevgi dolu, birlikte yaşama duygusuna tutunmuş güzel insanlarız. Biraz önce çocukluğumun, gençlik yıllarımın şarkılarını hep birlikte dinledik. Türkiye’nin önemli değerlerinden, önemli gruplarından birisiniz. Sizleri burada ağırlamak bizim için onur. Güzellikleri getirdiniz” ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam