Reklam
Reklam

ESENYURT’TA VELİLER YKS ÖNCESİ BİLGİLENDİRİLDİ

Esenyurt Belediyesi’nin velilere yönelik düzenlediği bilgilendirme seminerinde uzman psikologlar ailelere YSK’ye dair önemli bilgiler verdi. Esenyurt Belediyesi, velilere yönelik bilgilendirme semineri düzenledi. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere belediyenin üniversite hazırlık kursunda eğitim alan öğrencilerin aileleri katıldı. Uzman psikologlar tarafından sınava hazırlık sürecinde dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı seminerde, eğitimciler de verimli çalışmanın önemine değindi. Velilerin […]

ESENYURT’TA VELİLER YKS ÖNCESİ BİLGİLENDİRİLDİ
  • Yayınlanma25 Ekim 2023 19:33

Esenyurt Belediyesi’nin velilere yönelik düzenlediği bilgilendirme seminerinde uzman psikologlar ailelere YSK’ye dair önemli bilgiler verdi.

Esenyurt Belediyesi, velilere yönelik bilgilendirme semineri düzenledi. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere belediyenin üniversite hazırlık kursunda eğitim alan öğrencilerin aileleri katıldı. Uzman psikologlar tarafından sınava hazırlık sürecinde dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı seminerde, eğitimciler de verimli çalışmanın önemine değindi. Velilerin bu süreçte çocuklarına destek olmaları gerektiğini vurgulayan eğitimciler, ailelerin sürece dair sorularını da yanıtladı.

“Onları motive edin”

Son aylarda öğrencilerin rehavete kapılmamaları gerektiğinin altını çizen Uzman Psikolog Ahmet Murat şöyle konuştu: “Öğrenciler son aylarda rehavete kapılıyorlar, çalışmalarını aksatıyorlar. Sınavda başarıyı yakalamanın en önemli noktalarından biri son aylarda da ilk zamanlardaki gibi çalışmayı  sürdürmek. Aileler de sınav sürecinde çocuklarının yanında durmalı, onları motive etmeli. Elbette stresin olduğu zamanlar olacak. Önemli olan bu stresi nasıl yöneteceklerini çocuklarımıza göstermek. Gerekli zaman ve çaba verilirse emin olun ki öğrenciler istedikleri bölümlere yerleşeceklerdir.”