Reklam
Reklam

Esenyurt’ta kurbanlıklar hijyenik ortamda kesiliyor

Esenyurt Belediyesi, bayramının ikinci gününde de ilçenin sekiz farklı noktasında bulunan kesim alanlarında vatandaşların kurbanlarını hijyenik bir ortamda kesebilmeleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kurban Bayramı’nın ilk günü itibarıyla ilçenin sekiz farklı yerinde bulunan kurban kesimhanelerinde titizlikle çalışan Esenyurt Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir alanda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ilçe genelinde de gerekli […]

Esenyurt’ta kurbanlıklar hijyenik ortamda kesiliyor
  • Yayınlanma10 Temmuz 2022 12:25

Esenyurt Belediyesi, bayramının ikinci gününde de ilçenin sekiz farklı noktasında bulunan kesim alanlarında vatandaşların kurbanlarını hijyenik bir ortamda kesebilmeleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kurban Bayramı’nın ilk günü itibarıyla ilçenin sekiz farklı yerinde bulunan kurban kesimhanelerinde titizlikle çalışan Esenyurt Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir alanda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ilçe genelinde de gerekli önlemleri aldı. Uzman kasaplar, mahallelerin kapalı semt pazarlarında kurulan kesimhanelerde veteriner hekimler eşliğinde kurbanları kesip poşetleyerek vatandaşlara teslim ediyor. Ekipler vatandaşların kurbanlarının hijyenik bir alanda kesilebilmesi için kesimhanelerde sürekli olarak gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarının yanı sıra ilçe genelinde de çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların kurbanlarını sağlıklı koşullarda kesebileceği kesimhanelerde çalışmalar bayram boyunca devam edecek.

“KESİMHANELER TERTEMİZ VE ÇOK GÜZEL”

Belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalardan memnun olduğunu belirten Rahime Şarman, “Biz buradan çok memnunuz. Geçen yıl da burada kestik. Kesimhaneler tertemiz ve çok güzel. Etlerimizi burada bölüyoruz ve paylaşıyoruz. Poşetimizi de veriyorlar, yardımlaşmamızı sağlıyorlar” diyerek Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür etti.