Reklam
Reklam

Esenyurt’ta bayram coşkusu!

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ilçedeki yöre derneklerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı.

Esenyurt’ta bayram coşkusu!
  • Yayınlanma11 Nisan 2024 23:27

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Ramazan Bayramı’nın ilk günü ilçedeki yöre derneklerini ve Göleli Kadınlar Kooperatifi’ni ziyaret ederek hemşehrileriyle bayramlaştı. Yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Özer, sevginin ve paylaşmanın önemini vurguladı, “Sevgi paylaştıkça çoğalır. Bayramlar da bu sevgiyi paylaşmak için en güzel vesilelerden biridir. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Serhan Tirit Camii’nde Bayram Namazı

Güne Serhan Tirit Merkez Camii’nde bayram namazını kılarak başlayan Başkan Özer, namazın ardından camideki cemaatle bayramlaştı.

Muşlularla Kahvaltıda Buluşma

Daha sonra Muş İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği kahvaltı programına katılan Başkan Özer, hemşehrileriyle sohbet ederek bayramlarını kutladı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Özer, Esenyurt için hizmete ara vermeden devam edeceğinin mesajını verdi.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Hemşehrileriyle Bayramlaşma

Kahvaltı programının ardından Zonguldak, Bartın, Karabük Eski 67’liler Derneği’nin gerçekleştirdiği bayram buluşmasına katılan Başkan Özer, bayramın barış ve kardeşlik duyguları içinde geçtiğini belirterek hemşehrilerine teşekkür etti.

Göleli Kadınlar Kooperatifi Ziyaret

Bayramın birinci gününde Göleli Kadınlar Kooperatifi’ni de ziyaret eden Başkan Özer, burada kadınların el emeği ürünlerini inceledi ve kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kültürel değerleri yaşattıkları için kadınlara teşekkür eden Başkan Özer, Esenyurt’ta kadınlara yönelik desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Yoğun İlgi ve Sevgi Gösterileri

Başkan Özer, Ramazan Bayramı boyunca gerçekleştirdiği ziyaretlerde Esenyurtlu hemşehrilerinden yoğun ilgi ve sevgi gösterileri gördü. Vatandaşlar, Başkan Özer’in Ramazan Bayramı’nda hemşehrileriyle bir araya gelmesinden ve bayram coşkusunu paylaşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bayramların sevgiyi paylaşmak adına önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer şöyle konuştu: “Hepinizin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Zorlu bir sürecin sonunda kısa bir süre önce belediyemizi devraldık. Bayram seyran demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bayramların tabii bizim kültürde ayrı bir yeri var. En önemli yeri sevgidir. İnsanın doğasında öyle hasretler var ki paylaştığınız zaman büyür. Ona da vesile olan günler vardır. Sevgiyi paylaştığımız zaman azalmaz, çoğalır. Buna vesile olan en önemli günlerden biri bayramdır.”