Reklam
Reklam

ESENYURTLULARA SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI

Esenyurtlular, belediyenin verdiği diyetisyen hizmeti sayesinde kilo kontrolü yaptırarak, doğru beslenme yöntemlerini öğreniyor. Esenyurt Belediyesi, vatandaşların beslenme problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla diyetisyen hizmeti veriyor. Merkeze gelen hastaların diyet programı öncesi metabolizma yaşı, yağ, kas, kemik durumu ölçümleri yapılarak sağlıklı yaşam hakkında bilgiler veriliyor. Kilo alamama ve aşırı kilo sorunu olanlara, kan tahlilleri doğrultusunda uzman diyetisyen […]

ESENYURTLULARA SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI
  • Yayınlanma25 Ekim 2023 19:35

Esenyurtlular, belediyenin verdiği diyetisyen hizmeti sayesinde kilo kontrolü yaptırarak, doğru beslenme yöntemlerini öğreniyor.

Esenyurt Belediyesi, vatandaşların beslenme problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla diyetisyen hizmeti veriyor. Merkeze gelen hastaların diyet programı öncesi metabolizma yaşı, yağ, kas, kemik durumu ölçümleri yapılarak sağlıklı yaşam hakkında bilgiler veriliyor. Kilo alamama ve aşırı kilo sorunu olanlara, kan tahlilleri doğrultusunda uzman diyetisyen tarafından diyet programı yapılarak takibi sağlanıyor. Bunların yanı sıra kilo probleminin altında psikolojik nedenler yatan hastalar, belediye bünyesinde hizmet veren alanında uzman psikologlara ve belediyeye ait spor salonlarına yönlendirilerek sürecin daha sağlıklı bir biçimde ilerlemesine katkı sağlanıyor.

“Olumlu dönüşler alıyoruz”

Bireye özgü beslenme programları hazırladıklarını söyleyen Diyetisyen Duygu Gizem İnce, “Vatandaşlarımızın boy ve kilo endekslerine bakıyoruz ve her hangi bir kronik hastalıklarının olup olmadığını tespit ederek kan tahlili istiyoruz. Bu sonuçlara göre vatandaşlarımızla diyet listeleri ve sağlıklı beslenme adı altında görüşmelerimizi yapıyoruz. Kilo alma, kilo verme gibi ihtiyaçlar doğrultusunda aylık olarak takiplerini yapıyoruz” diyerek, vatandaşlardan bu hizmetle ilgili olumlu dönüşler aldıklarını belirtti.

Vatandaşlar, haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde verilen diyetisyen hizmetinden faydalanmak için 444 0 411 numaralı telefonu arayarak, randevu alabiliyor.