Reklam
Reklam

Esenyurtlu minikler kardeşlerini unutmadı

Özel çocuklar, deprem bölgesindeki kardeşleri için ‘Sevgi Kutuları’ hazırladı. İçerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu kutular, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Hataylı çocuklara verilmek üzere Esenyurt’tan yola çıktı. Esenyurt Belediyesi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri dolayısıyla bu yıl Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgedeki çocukları unutmadı. Belediye bünyesindeki Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim alan özel çocuklar, aileleriyle birlikte […]

Esenyurtlu minikler kardeşlerini unutmadı
  • Yayınlanma2 Nisan 2023 19:15

Özel çocuklar, deprem bölgesindeki kardeşleri için ‘Sevgi Kutuları’ hazırladı. İçerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu kutular, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Hataylı çocuklara verilmek üzere Esenyurt’tan yola çıktı.

Esenyurt Belediyesi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri dolayısıyla bu yıl Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgedeki çocukları unutmadı. Belediye bünyesindeki Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim alan özel çocuklar, aileleriyle birlikte deprem bölgesindeki kardeşleri için sevgi kutusu hazırladı. İçerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu kutular, 2 Nisan’da Antakya bölgesindeki çocuklara hediye edilecek.

“Etkinliğin fikrini velilerimizden aldık”

Bu yılki etkinliğin fikrini velilerden aldıklarını söyleyen Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Halil Çalış, “Bu fikir bizi çok mutlu etti. Çocuklarımız, velilerimiz kendi hazırladıkları eğitim amaçlı materyalleri deprem bölgesindeki kardeşlerine göndermek istediler. Çocukların gözüyle dünyaya bakabilsek, dokunabilsek bu dünya sanki daha güzel olacak” dedi.

“Yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz”

Bir özel çocuk annesi olarak bu etkinliğin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Peri Altunbaş, “Deprem bölgesinde özel çocuklarımızda var. Onlara ilgimizi, sevgimizi yanlarında olduğumuzu belli etmemiz gerekiyor. Biz ailelere böyle imkânlar sağladığı için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye belirtirken Seyhan Yılmaz ise şöyle konuştu: “Deprem bölgesindeki çocuklarımıza küçük de olsa hediye paketi hazırladık. Mutlu olurlar inşallah.”

Reklam
Reklam