Reklam
Reklam

Esenyurt’a yeni bir umut: Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi!

Saadet Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Faruk Ertekin, Esenyurt’un kaderini değiştirecek bir projeyi daha kamuoyuna açıkladı: Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi. Esenyurt’u yatırım merkezi yapmayı hedefleyen Ertekin’in bu projesi ile Esenyurt, sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de önemli bir yatırım, ticaret ve kariyer merkezi haline gelecek. İş insanları yeni arayışlar içerisindeyken, bu proje onlara […]

Esenyurt’a yeni bir umut: Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi!
  • Yayınlanma23 Mart 2024 23:17

Saadet Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Faruk Ertekin, Esenyurt’un kaderini değiştirecek bir projeyi daha kamuoyuna açıkladı: Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi.

Esenyurt’u yatırım merkezi yapmayı hedefleyen Ertekin’in bu projesi ile Esenyurt, sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de önemli bir yatırım, ticaret ve kariyer merkezi haline gelecek. İş insanları yeni arayışlar içerisindeyken, bu proje onlara yeni ufuklar açacak.

İŞVEREN VE GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRECEK

Proje kapsamında, iş insanları birbirleriyle tecrübe paylaşımı yapabilecek, fuarlarda Esenyurt markasıyla desteklenecek ve ihracatlarını artırabilecekler. Aynı zamanda, Esenyurtlu bu alanda çalışmaya müsait olanlar, işverenlerle buluşarak hem iş imkanı bulacak hem de gelecek için önemli bir adım atacak.

ESENYURT’UN EKONOMİSİNİ CANLANACAK

Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi, Esenyurt’a yeni yatırımların gelmesini sağlayarak, ilçenin ekonomisini canlandıracak ve yeni iş imkanları yaratacak. Bu proje, sadece Esenyurt’un ekonomisini değil, Esenyurt’lu gençlerin geleceğini de aydınlatacak. Gençler, bu proje sayesinde hem iş bulacak hem de kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.

Saadet Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Faruk Ertekin, “Değerli Esenyurt’lu iş insanlarımız, son dönemde malumunuz ülkemizde bir ekonomik kriz var, iş insanlarımız yeni arayışlar içerisinde. Ben de bir iş insanıyım. 8 yıldır Esenyurt’ta faaliyet gösteriyorum. Projelerimizden bir tanesi Uluslararası Yatırım, Ticaret ve Kariyer Merkezi. Burada iş insanlarımız birbirleriyle tecrübe paylaşımı yapabilecekler. Belediyemizin de desteğiyle sizleri uluslararası özellikle fuarlarda bizler destekleyeceğiz. Esenyurt markasıyla bu fuarlara katılmanızı, hem ihracatınızı arttırmanızı hem müşteri portföyünüzü artırmanızı istiyoruz. Tek bir ricamız var. Esenyurt’ta ki gençlerimizden özellikle bu alanda çalışmaya müsait arkadaşları yanınıza almanızı istiyoruz. Bu sayede hem sizler ileride beraber çalışabileceğiniz ekip arkadaşlarınızı oluşturabilecekseniz hem de gençlerimiz de iyi bir iş imkanı bulabilecekler.” dedi.

Ertekin şöyle devam etti: “Bunun yanında özellikle yapay zeka teknolojiyle ilgili bazı fikirlerimiz var. Dünya artık bu teknolojilerle büyüyor. Bizler de bunu öngörerek Hindistan’da ve Amerika’da sizlerle beraber belediyemiz, kamu, özel sektör iş birliğiyle yapay zeka ve teknoloji ofisleri açacak. Sizlerin onları bir melek yatırımcı gibi desteklemenizi çok önemsiyoruz. Belki bir ortaklık iş yapısı da kurulabilir. İş adamlarımızın ihracatını arttırması, müşteri portföyünü genişletmesi, yarının teknolojilerine sahip olması gerçekten çok çok önemsediğimiz bir şey. Biz belediyeyi bir yatırım yeri olarak görüyoruz. Buradaki yatırımın paydaşları, halkımız ve iş insanlarımız, belediyeler sadece çöp toplayan çukur kapatan asfalt döken yerler değildir. Birer yatırım ofisi gibi sizlere ve öğrencilerimize tüm halkımıza imkan sağlayabilir.”