Reklam
Reklam
Reklam

Esenyurt Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlanıyor

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelinde bakım ve temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Sıcak havalarla birlikte artan sinek ve haşere türlerine karşı ilaçlama çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştiren belediye ekipleri, kemirgenlere karşı da yoğun bir çalışma yürütüyor.

Esenyurt Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlanıyor
  • Yayınlanma7 Temmuz 2024 15:50

“Temiz, Yeşil ve Ulaşılabilir Bir Esenyurt” mottosuyla yola çıkan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, ilçenin temiz, bakımlı ve yaşanabilir bir kent olması için çalışmaları hızlandırdı. Bu kapsamda sinek ve haşerelere karşı belediye ekiplerince yürütülen ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ederken çöp konteynerlerinin ve sokakların yıkama ve dezenfekte işlemleri devam ediyor.

 Bu kapsamda haşerelerin larvalarını bıraktığı durgun sular ile dere yatakları, şehir içi mazgallar, pazar yerleri, rögarlar, çöp konteynerleri, sazlık alanlar ve park ve bahçelerde ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Çalışmalarda, doğanın dengesini bozmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılıyor. Ekipler, halkın rahat ve huzurlu bir yaz mevsimi geçirmesi için ilaçlama çalışmalarının 43 mahallede düzenli olarak devam edeceğini bildirdi.

Reklam
Reklam