DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava

ESENYURT İLÇE GENELİNDEKİ PARKLAR YENİLENİYOR

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2023 - 22:28

ESENYURT İLÇE GENELİNDEKİ PARKLAR YENİLENİYOR

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Esenyurt’ta bulunan parklarda, tahribata uğramış alanlar ve oyun aletleri grupları belediye ekipleri tarafından değiştiriliyor.

İlçede hummalı çalışmalar sürdüren Esenyurt Belediyesi, bu seferki rotasını ise parklara çevirdi. Bölgedeki parklarda tahribata uğrayan spor aletleri,  ahşap köprüler, salıncaklar, kauçuk zemin ve tüm oyun grubu aletleri belediye ekipleri tarafından değiştiriliyor. Çocuklara ve yetişkin vatandaşlara daha ferah bir Esenyurt bırakmak amacı ile seferber olan belediye ekipleri, parklardaki çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Vatandaşlarımıza güvenli ve ferah alanlar oluşturuyoruz

Esenyurt Belediyesi Peyzaj Mimarı Deniz Karakoç, yapmış oldukları çalışmaların içeriğine değinerek şu ifadeleri kaydetti; “Esenyurt Belediyesi olarak eskiyen ve güvenlik problemi teşkil eden oyun guruplarımızı yeniliyoruz. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebilmeleri için çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Kauçuk zemin, park malzemeleri, salıncak, kay kay, tahterevalli gibi daha birçok park malzemesini yenileyerek vatandaşlarımıza daha güvenli ve daha ferah alanlar oluşturuyoruz. Çalışmalarımız tüm Esenyurt’ta devam edecek.”