Reklam
Reklam

Esenyurt doğal afetlere karşı bilinçleniyor

Esenyurt Belediyesi ilçe genelinde vatandaşları doğal afetlere karşı bilinçlendirme çalışmalarına hız kattı.

Esenyurt doğal afetlere karşı bilinçleniyor
  • Yayınlanma9 Mayıs 2024 02:47

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in öncülüğünde doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” oluşturmak amacıyla hareket eden Esenyurt Belediyesi’nin; ilçedeki eğitim-öğretim kurumlarında verdiği deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimleri’ devam ediyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in öncülüğünde doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” oluşturmak amacıyla düzenlenen eğitimlerle vatandaşlara deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılması yönünde bilgiler anlatılıyor. Bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlarda eğitimlerini hızlandıran Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (ESAK) son adresi ise KYK 1453 Kız Öğrenci Yurdu oldu. Burada verilen eğitimlerde olası bir afet durumunda ve sonrasında yapılması gerekenler öğrencilere anlatılırken, risklere karşı hayat kurtaran önemli bilgiler de gençlere aktarıldı.

Depremde ilk 72 saat çok önemli

Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nde (ESAK) görev alan uzman personelin verdiği Afet Bilinçlendirme Eğitimi’nde, afet öncesinde yapılması gerekenler ve planlamalar anlatıldı. Evde tehlike avının nasıl yapılacağı ve afet durumunda toplanma yerleri ile ilgili de bilgi veren uzmanlar; olası bir İstanbul depremi sırasında ilk 72 saatin çok önemli olduğunu vurguladı.