DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava

Esenyurt Belediyesi’nden Türkiye’ye belediyecilik örneği

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2022 - 18:42

Esenyurt Belediyesi’nden Türkiye’ye belediyecilik örneği

Esenyurt’ta sel yaşanan bölgede hasarın izleri İBB, Esenyurt Belediyesi ve İstanbul Valiliği başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların seferber olması sonucu siliniyor. Özellikle Esenyurt Belediyesi’nin kurduğu kriz masası olağanüstü süreci büyük bir başarıyla yürüttü.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ilk andan itibaren komşularını yalnız bırakmayarak sorunların çözümünde aktif rol oynadı. Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Babahan ise yoğun mesai harcayarak gecenin geç saatlerine kadar hemşerilerinin dertleriyle dertlendi. Selden sonra yaraların sarılmasında ilçe sakinleriyle tek tek ilgilenen Babahan ve ona bağlı ekipler olağanüstü süreci neredeyse hatasız yürüttü. Selden mağdur olan vatandaşlar da Belediye Başkanı Bozkurt ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Bozkurt: Çaresiz bırakmıyoruz

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Sel baskınıyla karşı karşıya kaldığımız ilk andan bu yana sahada, komşularımızın yanında olduk. Aralıksız devam eden çalışmalarımızla sokakları ve evleri temizliyor, hiçbir yurttaşımızı çaresiz bırakmıyoruz.” dedi.

Esenyurt Belediyesi yürüttüğü süreç ile sosyal belediyecilik anlayışını bir kez daha göstermiş oldu.

Öte yandan mağdur vatandaşların ihtiyaçları da giderilmeye çalışılıyor.

İstanbul Valiliği Esenyurt’taki bilançoyu açıkladı

Esenyurt’ta yurda yerleştirilen 90 aileye dayanışma ziyareti