Reklam
Reklam
Reklam

Esenyurt Belediyesi’nden Özel Eğitimcilere Kaynaşma Organizasyonu

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelindeki özel eğitim öğretmenleri ve ailelerini yemek organizasyonunda bir araya getirdi. Kaynaşma organizasyonunda birlikte keyifli zaman geçiren öğretmenler, özel çocuklarla çalışmanın yorucu ama aynı zamanda çok güzel olduğunu belirterek, “Böyle küçük molalar bize çok iyi geliyor” değerlendirmesinde bulundu. Esenyurt’ta özel çocuklara ve özel eğitimcilere yönelik çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, eğitimcilerin iş stresinden […]

Esenyurt Belediyesi’nden Özel Eğitimcilere Kaynaşma Organizasyonu
  • Yayınlanma28 Haziran 2022 15:14

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelindeki özel eğitim öğretmenleri ve ailelerini yemek organizasyonunda bir araya getirdi. Kaynaşma organizasyonunda birlikte keyifli zaman geçiren öğretmenler, özel çocuklarla çalışmanın yorucu ama aynı zamanda çok güzel olduğunu belirterek, “Böyle küçük molalar bize çok iyi geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Esenyurt’ta özel çocuklara ve özel eğitimcilere yönelik çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, eğitimcilerin iş stresinden uzaklaşması amacıyla kaynaşma organizasyonu düzenledi. Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde gerçekleşen organizasyonda, Esenyurt ve çevresindeki çok sayıda öğretmen ile ailelerine Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Halis Şimşek eşlik etti. Yemek sonrasında canlı müzik eşliğinde aileleriyle birlikte eğlenen özel eğitim öğretmenleri hem kaynaştı hem stres attı. Kaynaşmanın ve bilinçlenmenin aynı anda yaşandığı organizasyonda öğretmenlerle birlikte eğlenen Halis Şimşek, ilçede ilk defa Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt döneminde açılan özel eğitim merkezinin daha kapsamlı bir hale getirileceğinin bilgisini verdi.

“Öğretmenlerimizin Buna İhtiyacı Varmış”

Esenyurt’taki özel eğitim merkezinin yeni bir adrese taşınarak daha zengin bir kadroyla hizmet vereceklerinin altını çizen Sağlık İşleri Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Halis Şimşek, “Hem katılım çok güzeldi hem de çok eğlendiler. Öğretmenlerimizin de buna ihtiyacı varmış. Sene sonu karne hediyesi gibi oldu. Özel eğitim ihtiyacı duyan bireylerimiz dezavantajlı oluyor ve maalesef ki ilçemizde ciddi bir nüfusu kapsıyor. Bunun için hem devlet kurumlarının hem de belediyelerin tabii ki yapması gereken çok şey var. Yapılan iyi şeyler var, yapılmakta olanlar var, tamamlanma sürecinde olanlar var. Bu tür etkinliklerin dışında aynı zamanda işin özüne dönük, bireysel özel eğitim ihtiyacı duyan çocuklarımızın da ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bizim, belediye olarak ve milli eğitim ile diğer ilgili bakanlıkların tamamlayıcı unsuru olarak üstümüze düşeni yapmamız gerekiyor. Bunun için de yıl sonuna kadar bitireceğimiz yeni bir merkezde, özel eğitim merkezimizi oraya taşıyarak çok daha büyük bir kapasiteyle daha profesyonelce, daha zengin bir kadroyla hizmet sunmayı amaçlıyoruz” diyerek özel eğitim sorumlularına emekleri için teşekkür etti.

“Toplumun Bilinçlenmesi Adına Çok Önemli”

Esenyurt’ta böyle bir organizasyonun yapılmasının önemine dikkat çeken Özel Eğitim Öğretmeni Fırat Aslan, “Bu etkinliğin yapılması; özel eğitimcilerin birbirini tanıması, ülkede bu konuda eksik olan kısımların giderilmesi, toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesi adına çok önemli. Öğretmenlerimizin çocukları hayata hazırlaması, sadece ellerinden değil aynı zamanda gönüllerinden de tutarak toplumun bakış açısını bu yöne çevirmesi toplumdaki farkındalığı artırmayı sağlıyor. Aynı zamanda bu organizasyon okulların kardeş olması, öğretmenlerin birbiri arasında koordine olması açısından önemliydi” diye konuştu.

“Eğlence Ve Müzik Harikaydı”

Esenyurt’ta özel eğitim öğretmeni olarak görev yapan Nuray Pekbal ise “Bugün bizim için çok güzeldi. Özel çocuklarla çalışmak çok güzel ama bir o kadar da yorucu. O yüzden böyle küçük molalar bize çok iyi geliyor. Yemekler, eğlence ve müzik harikaydı” şeklinde konuşarak Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür etti.

Reklam
Reklam