Reklam
Reklam
Reklam

Esenyurt belediye meclisinde tansiyon yükseldi

Esenyurt Belediyesi Temmuz ayı belediye meclis toplantısı 2. birleşim 1. oturumda zaman zaman tansiyon yükseldi. Ak Partili meclis üyelerinin eleştirilerine Belediye Başkanı Bozkurt cevap verdi.   Esenyurt yıllarca kişisel çıkarların, kamu çıkarlarının önüne konulduğu bir anlayışla yönetildi. Biz ise göreve geldiğimiz ilk günden bu yana devraldığımız olumsuz tabloyu toparlamak, komşularımıza daha iyi bir hizmet vermek […]

Esenyurt belediye meclisinde tansiyon yükseldi
  • Yayınlanma5 Temmuz 2022 19:39

Esenyurt Belediyesi Temmuz ayı belediye meclis toplantısı 2. birleşim 1. oturumda zaman zaman tansiyon yükseldi. Ak Partili meclis üyelerinin eleştirilerine Belediye Başkanı Bozkurt cevap verdi.

 

Bayram öncesi gerçekleştirilen meclis toplantısı 5 saat sürdü. Bütçe tartışmalarının yapıldığı görüşmelerde Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt’un yıllarca kişisel çıkarların olduğu bir anlayışla yönetildiğini söyledi.

Başkan Bozkurt, “Esenyurt yıllarca kişisel çıkarların, kamu çıkarlarının önüne konulduğu bir anlayışla yönetildi. Biz ise göreve geldiğimiz ilk günden bu yana devraldığımız olumsuz tabloyu toparlamak, komşularımıza daha iyi bir hizmet vermek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Birçok belediyede onaylanan ek bütçeler Esenyurt Belediyesi meclisinde geçmedi.

İşte 5 saat süren meclis toplantısı

GÜNDEM MADDELERİ                                :

1- Açılış, Yoklama.

2-Boşalan İmar Komisyonuna Üye Seçilebilmesine İlişkin Yazı İşleri Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

3-Esenyurt İlçesi Akçaburgaz Mahallesi, 140 Ada 18 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

4-Esenyurt İlçesi Fatih Mahallesi, 1162 Ada 7 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

5-Esenyurt İlçesi Orhan Gazi Mahallesi, 1531 Ada 23 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

6-Esenyurt İlçesi İnönü Mahallesi, 1483 Ada 30 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

7-Esenyurt İlçesi Fatih Mahallesi, 1901 Ada 16 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

8-Esenyurt İlçesi Orhan Gazi  Mahallesi, 1537 Ada 33 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

9-Esenyurt İlçesi Yeşilkent Mahallesi, 3028 Ada 15 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

10-Esenyurt İlçesi Bağlarçeşme Mahallesi, 1509 Ada 10 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

11-Esenyurt İlçesi Namık Kemal Mahallesi, 3004 Ada 74 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

12-Esenyurt İlçesi Akçaburgaz Mahallesi, 151 Ada 17 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Fonksiyonuna Alınmasına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

13- Tahsis İptallerine İlişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

14- Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 165 Ada 1 Parselde Bulunan Taşınmaz ile İlgili 05.09.2005 Tarih ve 2005/50 Sayılı Meclis Kararının İptaline İlişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

15- Save the Children Türkiye ile Belediyemiz Arasında Yapılacak Olan Proje için Belediye Başkanı’na Yetki Verilmesine İlişkin Dış İlişkiler Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

16- Sulh Talebine (Habibe ALKIN, Hasan ALKIN, Ferhan KESKİN, Mahir ALKIN ve Serdar ALKIN) İlişkin Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

17- 2022 Mali Yıl Bütçesine Ek Ödenek Verilmesine İlişkin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

18- Ücret Tarifelerindeki Artışa İlişkin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

 

KOMİSYONDA BEKLEYENLER

1- 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Notu Tadilatına İlişkin Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Başkanlık Teklifi.

2- 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 23.Maddesine İstinaden Yeniden Görüşülmek Üzere Belediye Başkanı Tarafından Meclise İade Edilen 09/05/2022 Tarih ve 2022/64 Esenyurt İlçesi Bağlarçeşme Mahallesi 1509 Ada 9 Parselin Ticaret+Konut (zemin kat ticaret üst katlar konut) Olarak Yapılaşmasına İlişkin Meclis Kararı.

 

İADE EDİLENLER

1-5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 23.Maddesine İstinaden Yeniden Görüşülmek Üzere Belediye Başkanı Tarafından Meclise İade Edilen 06/06/2022 Tarih ve 2022/85 Sayılı 07.04.2022 Günlü Belediyemiz Şirketi Derman Yaşam Alanları İnş. Tah. Şirketinin Sermaye Artırımı Yapılmasına İlişkin Meclis Kararının İptal Edilmesine ait Meclis Kararı.

 

Reklam
Reklam