Reklam
Reklam

Esenyurt Belediye Başkanı: Projelerimizin yüzde 87.32’sini hayata geçirdik

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölgede görev yapan medya mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Bozkurt göreve geldiği sürede yaptıkları çalışmaları özetledi.  Başkan Bozkurt, “Projelerimizin yüzde 87.32’sinin hayata geçirdik” dedi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 2019’da aldıkları belediye yönetimindeki sorun ve sıkıntıları aşmak için büyük çabalar sarf ettiklerini […]

Esenyurt Belediye Başkanı: Projelerimizin yüzde 87.32’sini hayata geçirdik
  • Yayınlanma11 Ocak 2024 17:12

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölgede görev yapan medya mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Bozkurt göreve geldiği sürede yaptıkları çalışmaları özetledi.  Başkan Bozkurt, “Projelerimizin yüzde 87.32’sinin hayata geçirdik” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 2019’da aldıkları belediye yönetimindeki sorun ve sıkıntıları aşmak için büyük çabalar sarf ettiklerini söyledi. Envanterleri ve çözüm önerilerini çıkarttıklarını kaydeden Bozkurt, “Yarım kalan işleri yaptık. Sosyal yardıma ağırlık verdik. Sosyal projeleri güçlendirdik. İhtiyaçlar için veri tabanı oluşturduk. Finans planlaması yaptık ve yapılan her işin sürecini tanımladık. Bunun için 900 pozisyon belirledik.” diye konuştu.

ESENYURT BELEDİYESİ’NE 15 BİN 372 DAVA AÇILDI

Başkan Bozkurt’un konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Belediyemiz aleyhine açılmış 15 bin 372 dava tespit edildi. Planı olmayan bir belediye yönetimini devraldık. 384 milyon olan borç 90 milyon dolara düştü. Ciddi şekilde ödeme yaptık. Borç için ödediğimiz parayla yaklaşık 500 bin metrekare kapalı alan yapabilirdik.

1 milyon 239 bin 232 kişiye pandemi döneminde yardım yapıldı. 56 bin 565 kilo mama dağıtımı yaptık.  Esenyurt’un imajını düzeltmek için kültür sanat faaliyetlerine özellikle önem verdik. Birçok etkinlik yaptık. Önceliğimiz eğitim. Bazı branşlarda özellikle katkı sunmamız lazım. 290 bin kez öğrencilerimize katkı sunmuşuz. Üniversiteye hazırlık kurslarımızda 6 bin 400 kişiyi eğitmişiz. Bütün eğitimleri tek bir kuruş ödenmeden vermişiz.

“SAĞLIK ALANINDA EN DOĞRU HİZMETİ VEREN BELEDİYERDENİZ”

Muhtarların bütün masraflarını karşıladık. Kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık verdik. Esenyurt sınırları içerisinde 99 depreminden kalmış tek bir bina dahi yok. Yine sağlık alanında en doğru hizmeti veren ilk 3 belediyeden biri olduğumuzu düşünüyorum.

Üreticiden tüketiciye aracısız gıda hizmeti sağladık. 300 bin kilo patates, 311 bin kilo soğan, 195 bin 29 adet erzak kolisi ve 180 bin litre süt kapasitesi sunuldu. Yine sosyal yardım faaliyetleri kapsamında ihtiyaç sahipleri giyim ihtiyaçlarını karşıladı.

Çevre ve veteriner alanında önemli hizmetlerimiz oldu. Eskiden ihale ile yapılıyordu şimdi personelimiz tarafından yapılıyor. Kendi mamamızı dahi kendimiz üretebiliyoruz.

Ulaşım hizmetlerinde çok önemli çalışmalar yapılıyor. 1 milyon 45 bin kişiyi taşıdık. Yine cenaze hizmetiyle Türkiye’nin her yerine bu hizmeti veriyoruz.  Uluslararası iş ve ilişkilere de önem veriyoruz. Ortak projeler geliştiriyoruz. Moskova ve Paris belediyesi ile ilişkiler geliştirip ticari bağ kuruyoruz.

İSTİHDAM FAALİYETLERİ

ESBİM Kariyer, Mesleki Eğitim Kursları, El Sanatları Kursları, Kadın Emeği ve Spor Akademisi alanında istihdama öncülük ediyoruz. 50 bin kişiyi işe yerleştireceğimi taahhüt etmiştim 58 bin 638 kişiyi işe yerleştirdik.

HABER: ESENYURT POSTASI

 

 

Reklam
Reklam