Reklam
Reklam

ERKON Başkanı Mustafa Macit’ten Erzurum Günleri’ne davet

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) Başkanı Mustafa Macit, Maltepe sahil etkinlik alanında başlayan “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri”ne muhteşem bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Başkan Macit, “Cumartesi günü 14.00 te muhteşem bir açılış bizi bekliyor. İnşallah Erzurumluları ve Erzurumlu olmayan İstanbul’daki Erzurum’u sevenleri bu muhteşem Erzurum tanıtım günlerine davet ediyoruz” dedi. ERKON Başkanı Mustafa Macit, İstanbul’da yaşayan Erzurumluları […]

ERKON Başkanı Mustafa Macit’ten Erzurum Günleri’ne davet
  • Yayınlanma6 Ekim 2022 16:14

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) Başkanı Mustafa Macit, Maltepe sahil etkinlik alanında başlayan “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri”ne muhteşem bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Başkan Macit, “Cumartesi günü 14.00 te muhteşem bir açılış bizi bekliyor. İnşallah Erzurumluları ve Erzurumlu olmayan İstanbul’daki Erzurum’u sevenleri bu muhteşem Erzurum tanıtım günlerine davet ediyoruz” dedi.

ERKON Başkanı Mustafa Macit, İstanbul’da yaşayan Erzurumluları ve tüm İstanbul halkını “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri”ne davet etti. Maltepe sahil etkinlik alanında başladı. 4 gün sürecek olan etkinlikler kapsamında birçok kültürel zenginlik gurbetteki Erzurumlular ve İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarla buluşacak.

“MUHTEŞEM BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Etkinliklerin 9 Ekim pazar gününe kadar devam edeceğini söyleyen Başkan Macit, “Bizleri çok sürprizler bekliyor. Tabi ki kadim şehir Erzurum en önemli etken, kadim şehir Erzurum’un bütün etkenleriyle kültürüyle tarihiyle örfü ile âdetiyle yöresel ürünleriyle gastronomisiyle cağ kebabıyla kadayıf dolmasıyla hepsi burada. Valimiz büyükşehir belediyemiz tüm mahalli ve mülki idarecilerimizin tamamı burada muhteşem bir başlangıç yaptık.” diye konuştu.

CUMARTESİ GÜNÜ 14.00’TEKİ RESMİ AÇILIŞA DAVET ETTİ

Bu özel etkinliğe katılmayanların çok şey kaybedeceğini dile getiren Başkan Macit amaçlarının birlik ve beraberlik programı düzenlemek olduğunu kaydetti. Başkan Macit, “Bugün günlerden perşembe yavaş yavaş zirveye doğru gidip pazar günü finalimizi yapacağız ama en önemlisi cumartesi günü saat 14.00 te muhteşem bir açılış bizi bekliyor. İnşallah Erzurumluları ve Erzurumlu olmayan İstanbul’daki Erzurum’u sevenleri tüm İstanbulluları bu muhteşem Erzurum tanıtım günlerine davet ediyoruz. Bu muhteşem Erzurum günlerini kaçırırlarsa kendileri kaybederler. Onun için çok fazla şeyi kaçırmamaları için onları buraya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.