Reklam
Reklam

EKİN UZUNLAR KEMENÇEYİ KONUŞTURDU

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Kardeş Kültürler Festivali’nde sahne alan ünlü sanatçı Ekin Uzunlar, sergilediği kemençe performansıyla dinleyicileri büyüledi. Esenyurt Belediyesi’nin, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından dolayı ertelediği 2. Kardeş Kültürler Festivali, Karadeniz Gecesi ile devam ediyor. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde, ünlü sanatçı Ekin Uzunlar repertuarı ve kemençe şovuyla Esenyurtlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Yoğun katılımın olduğu […]

EKİN UZUNLAR KEMENÇEYİ KONUŞTURDU
  • Yayınlanma18 Aralık 2023 18:55

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Kardeş Kültürler Festivali’nde sahne alan ünlü sanatçı Ekin Uzunlar, sergilediği kemençe performansıyla dinleyicileri büyüledi.

Esenyurt Belediyesi’nin, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından dolayı ertelediği 2. Kardeş Kültürler Festivali, Karadeniz Gecesi ile devam ediyor. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde, ünlü sanatçı Ekin Uzunlar repertuarı ve kemençe şovuyla Esenyurtlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Yoğun katılımın olduğu gecede vatandaşlar hem horon oynadı hem de şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

“Burada Kardeşlik Köprüsüne Birebir Şahit Oldum”

Konuşmasında, programda emeği geçen herkese teşekkür eden Ekin Uzunlar; “Esenyurt’ta yaptığımız ikinci konserimiz. Kardeş Kültürler Festivali adı altında burada kardeş türkülerimizi hep beraber söyleyeceğiz. İçeride çok güzel bir kalabalık var. Biz sadece Karadeniz müziği yapmıyoruz, repertuarımızda Anadolu’nun tüm şarkıları yer alıyor. Caz müzik de yapıyoruz, kemençeyle farklı kültürlerin eserlerini de çalıyoruz” dedi.

Festival Devam Ediyor

  1. Kardeş Kültürler Festivali kapsamında bu akşam Marmara, Rumeli, Trakya ve Balkan Gecesi ezgileri ile bölgenin sevilen sanatçıları Rumelili Orhan & Kemal sahne alacak. Saat 20.00’de başlayacak olan program Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Reklam
Reklam