Reklam
Reklam

DEVA Partisi Esenyurt adayını görkemli törenle tanıttı: Artık DEVA kadroları var

DEVA Partisi, Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Emrah Gürbüz için ilçe merkezinde geniş katılımlı bir aday tanıtım programı düzenledi. Programda konuşan Gürbüz, “Esenyurt’un sorunlarının yanında liyakatli DEVA kadroları var. Biz varız” dedi. DEVA Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Emrah Gürbüz ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Erol Olçok Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım programıyla tanıtıldı. DEVA […]

DEVA Partisi Esenyurt adayını görkemli törenle tanıttı: Artık DEVA kadroları var
  • Yayınlanma18 Şubat 2024 21:15

DEVA Partisi, Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Emrah Gürbüz için ilçe merkezinde geniş katılımlı bir aday tanıtım programı düzenledi. Programda konuşan Gürbüz, “Esenyurt’un sorunlarının yanında liyakatli DEVA kadroları var. Biz varız” dedi.

DEVA Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Emrah Gürbüz ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Erol Olçok Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım programıyla tanıtıldı. DEVA Partisi Genel Merkezi, il yönetimi, ilçe yönetimi ve partililerin yanı sıra ilçe sakinleri de programa ilgi gösterdi.

KARAHAN: HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM BULACAĞIZ

DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Ömer Karahan, Esenyurt’un sorunlarına değinerek, ne iktidarın ne de CHP’li Esenyurt Belediyesi’nin ilçenin sorunlarına çare olamadığına değindi. İlçe sakinlerini, adayları Gürbüz’e destek vermeye davet eden Karahan, hep birlikte Esenyurt’un sorunlarına çözüm bulacaklarının altını çizdi.
DEVA Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Emrah Gürbüz, Esenyurt’un içinde bulunduğu olumsuz tablolara dikkat çekerek, “Esenyurt, kendi kaderine terk edilmiş bir vaziyette” dedi.

MEDYAYA YÜKLENDİ

“Hem Türkiye’nin hem de bütün dünya ülkelerinin bir göçmen kampı, bir toplama kampı haline getirilmiş” diyen Gürbüz, “Getirilmiş! diyorum, çünkü bilinçli yapılmış bir politika olduğunu düşünüyorum. Esenyurt’a yapılan bu eziyet, bu dışlanmışlık Esenyurt’un sorunlarının temel kaynağını oluşturuyor. Bütün medya Türkiye’de sanki başka hiçbir ilin hiçbir ilçenin eksikleri yokmuş gibi her zaman Esenyurt’un kötü taraflarını anlatıyor ve öyle bir algı oluşturuyor” diye konuştu.

Gürbüz’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Hiçbir hizmeti layık görmediğiniz Doğu, Güneydoğu , Karadeniz insanı şimdi Esenyurt’ta. Doğu aynı doğu, Güneydoğu aynı güneydoğu, Karadeniz aynı Karadeniz! Fakat biz oralarda unutacağınız insanlar değiliz artık. Hastanesi olmayınca hasta kalan, öğretmeni olmayınca öğretmensiz kalan, yolu olmayınca susan, çakıldan yol yapan, yoksul olunca kaderiymiş gibi razı gelen, eğitim görmeyince cahil kalan, gurbete gitmeyi kendisine çare sayan, doğum sancısı çekerken ölen, dişi ağırınca iple çeken, kansere yakalanınca ölümü bekleyen, yazmak için defter, kalem bulamayan, kışın yollar kapanınca dünya ile irtibatı kesilen, çocuğu hastalanınca annesinin ve babasının onu seyretmek ve ona dua etmekten başka çaresi olmayan o insanlar şimdi Esenyurt’ta, Burada, bu salonda!”

“Siz bu şehri 450 bin nüfusa göre planlamadınız mı? Neden şimdi 1500.000 insanı üst üste sıkıştırıyorsunuz” diyen Gürbüz, “Çünkü birilerinin zengin olması gerekiyor, birilerinin de yoksul kalması gerekiyordu. Sizin buraya sıkıştırmaya çalıştığınız 2 nilyon insana yaptığınızı Bakırköy’deki, Ataşehir’deki Beşiktaş’taki, Beykoz’daki insanlara yapabilir misiniz? Yapamazsınız.” diye konuştu.

GÖÇMEN POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

“Neden suç örgütlerinin kampı Esenyurt, neden uyuşturucunun merkezi Esenyurt, neden silahlı çatışmaların merkezi Esenyurt, neden kadına şiddetin merkezi Esenyurt” diye tepki gösteren Gürbüz, “Çünkü Esenyurt’un böyle olmasını böyle kalmasını istiyorlar. Çünkü 107 farklı ülkeden 500 bine yakın yabancı insan yaşıyor” dedi.
Okullardaki kontenjan sorunu ve hastane sorununa ayrı bir parantez açan Gürbüz, ilçedeki vatandaşların diğer ilçelere bağlı hale getirilmesini eleştirdi.

“Bu kadar sıkıntının yanında liyakatli DEVA kadroları var. Biz varız” diyen DEVA Partisi Esenyurt adayı Grübüz, “Sefere talip olan değerli deva kadroları, çıktığımız bu çetin yol; zorlu ve yorucu, birileri Esenyurt’ta daha çok zengin olsun diye çıkmadık. Biliyor ve görüyoruz ki; şu ana kadar denenen yollar sıkıntılı, çözümsüz ve ihtiyaca cevap vermeyen yollar. Artık yeni yol bulma vakti. Esenyurt için DEVA vakti” diyerek sözlerini tamamladı.

Gelen sorulara da yanıt veren Gürbüz’ün konuşmalarının ardından alfabetik sıraya göre DEVA Partisi’nin Esenyurt Belediye Meclis Üyeleri sahneye davet edildi.
Program çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

HABER: ESENYURT POSTASI

Reklam
Reklam