Reklam
Reklam

CHP Esenyurt Adayı Özer basınla buluştu: Esenyurt’u barış adası yapmak için çalışacağım

CHP Esenyurt Adayı Prof. Dr. Ahmet Özer basınla buluştu. Esenyurt’ta rekor bir oy almayı hedeflediklerini söyleyen Özer, “Belediye başkanlığım bir koltuk meselesi değil” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Esenyurt Belediye Başkan Adayı basınla buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Kentin sosyolojik yapısını anlatan Özer, “Esenyurt varlık içinde yokluk yaşayan bir şehrimiz” diye konuştu. “3 FARKLI ESENYURT  Her […]

CHP Esenyurt Adayı Özer basınla buluştu: Esenyurt’u barış adası yapmak için çalışacağım
  • Yayınlanma22 Şubat 2024 13:13
CHP Esenyurt Adayı Prof. Dr. Ahmet Özer basınla buluştu. Esenyurt’ta rekor bir oy almayı hedeflediklerini söyleyen Özer, “Belediye başkanlığım bir koltuk meselesi değil” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Esenyurt Belediye Başkan Adayı basınla buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Kentin sosyolojik yapısını anlatan Özer, “Esenyurt varlık içinde yokluk yaşayan bir şehrimiz” diye konuştu.

“3 FARKLI ESENYURT 

Her kesimden oy almaya talip olduğunu ifade eden Özer, Esenyurt’ta demografik bir şişme olduğunu aktardı.  3 tane farklı Esenyurt meydana geldiğine vurgu yapan Özer, Esenyurt’un bütün İstanbul’un yükünü sırtladığını ve çökmek üzere olduğunu paylaştı.

“HER KESİMİN OYUNA TALİBİM” 

Gazetecilerden gelen sorularıda yanıtlayan Özer, çözüm önerilerine değinerek,  ‘ortak akıl’ vurgusu yaptı. Okul, hastane gibi temel ihtiyaç sorunlarına değinen Özer, akademik pratiklerini Esenyurt özelinde pratiğe dökeceğini kaydetti. “Ben MHP’linin de DEM’linin de CHP’linin de oyunu almak için her kapıya gideceğim. Burayı barış adası yapabilmek için çalışacağım” diye konuştu.
Deprem riskine de değinen Özer, deprem üst kurul üyesi olduğunu hatırlatarak, “Mesele can meselesi. El birliğiyle bunları çözmek için gerekeni yapacağız” dedi.
Mültecilerle ilgili politikanın yanlış olduğunu aktaran Özer, Esenyurt’taki uyuşturucu sorunuyla ilgili de özel olarak çalışacağını belirtti.
Özer, programın sonunda gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

AHMET ÖZER KİMDİR?

Ahmet Özer, 1960 yılında Van’da dünyaya geldi. Muradiye Ortaokulundan sonra Van Atatürk Lisesinde başladığı lise eğitimini Hakkâri Lisesinde sürdürdü.

1977 yılında Diyarbakır Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi, Van Eğitim Enstitüsü ve Çukurova Üniversitesinde olmak üzere üç üniversitede (sosyoloji/felsefe, işletme, eğitim bilimleri alanında) bir lisans iki ön lisans bitirdi.

1991-1997 yılları arasında 145 belediyenin bağlı bulunduğu GAP Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.

Üniversite yaşamında rektör yardımcılığı, kurucu dekanlık, dekanlık, bölüm başkanlığı, merkez müdürlüğü, senato üyeliği ve üniversite yönetim kurulu üyeliği ve Ana Bilim Dalı Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

Özer aynı zamanda Türkiye -Irak İş İnsanları Derneği (TISİAD) Bilim Kurulu Başkanı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Cemevi, İçel Sanat Kulübü (İSK) Danışma Kurulu, Van Dernekler Federasyonu Onur Kurulu ve Danışma Kurulu, Van Vakfı Bilim Kurulu Başkanı ve Erciş Vakfı, Sosyoloji Derneği ve Eğitim Sen üyesidir.

Ahmet Özer, evli ve iki çocuk babasıdır ve üç dil bilmektedir.

Haber ve fotoğraflar: Y. Özgür Bülbül – Esenyurt Postası

Reklam
Reklam